Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

Inauguracja Roku Kulturalnego 2013/2014

dodano: 30-10-2013

25 października 2013 r. w Kaplicy św Ducha odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Kulturalnego 2013/2014. Magdalena Brzozowska Wróblewska, dyrektor PBP, przywitała gości w siedzibie Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej – Dziale Tradycji - "Muzeum Ziemi Pyrzyckiej", które obecnego kształtu nabrało w sierpniu b.r. W swoim wystąpieniu Burmistrz Pyrzyc, Jerzy Marek Olech zanaczył, że kultura jest niezwykle ważną sferą działalności człowieka, która pobudza i rozwija wrażliwość oraz wzbogaca naszą osobowość. Dzięki niej życie codzienne nabiera innych, jaśniejszych barw.

czytaj więcej »

Jubileusz 95-ciolatki Pani Jadwigi Bieńkowskiej

dodano: 30-10-2013

"Przywołać czas minionych lat ?
To tak, jakby schwytać ważkę w locie,
oswoić ciemność,
zerwać mgłę……
Ptaki, co z gniazd odfrunęły,
dziś we wspomnieniach
smakują zieleń późnego dzieciństwa……
Ptaki naszej młodości, słyszycie?
Jeszcze słychać śpiew słowika”
(Teresa Dominiczak)
 

czytaj więcej »

"Chcesz być zdrowy jak ryba - jedz owoce i warzywa"

dodano: 30-10-2013

Światowy Dzień Zdrowej Żywności był znakomitą okazją do podsumowania różnorodnych działań, które wzbogaciły wiedzę i umiejętności dzieci na temat zasad prawidłowego odżywiania. Już od samego rana dzieci w Przedszkolu Publicznym w Żabowie zabrały się ochoczo do przygotowywania zdrowego posiłku. Podczas śniadania same komponowały swoje kanapki. Dobór produktów na pieczywie zaskakiwał czasem samych "małych kucharzy". W drugiej części dnia przedszkolaki, z pomocą kilku zaproszonych mam, wykonały pyszną i zdrową sałatkę owocową.

czytaj więcej »

Urodziny Książkowego Misia w "BAJKOWEJ KRAINIE"

dodano: 23-10-2013

Miś Puchatek i inni misiowaci bohaterowie literatury dziecięcej doczekali się swojego święta dzięki kampanii "Cała Polska czyta dzieciom”. Urodziny książkowego misia w Przedszkolu Publicznym Nr 4 w Pyrzycach hucznie obchodzono w dniu 16 października 2013 roku. Akcje tego typu świetnie zaszczepiają w przedszkolakach zainteresowanie literaturą dziecięcą, a przy tym są dobrym momentem integrującym całą społeczność przedszkolną podczas wspólnych zabaw.

czytaj więcej »

Na grzyby z OSiR-em

dodano: 23-10-2013

W dniu 22 października br. Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczął cykl wyjazdów na grzyby. Zorganizowany wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Pyrzyc i ościennych miejscowości gminy Pyrzyce.

czytaj więcej »

"Od cebulki do tulipana"

dodano: 23-10-2013

Jesień to nie tylko czas spadających z drzew kolorowych liści, to także czas intensywnych prac w ogrodzie. Wiedzą o tym dzieci z Przedszkola Publicznego w Żabowie, które w promieniach jesiennego słońca sadziły razem z rodzicami cebulki tulipanów w przedszkolnym ogrodzie.

czytaj więcej »

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Brzesku

dodano: 23-10-2013

11 października 2013 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi przyjęli od dyr. Małgorzaty Jasion oraz p. Jerzego Marka Olecha Burmistrza Pyrzyc - najserdeczniejsze życzenia.

czytaj więcej »Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia