Urząd Miejski w Pyrzycach

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
logo

Koła łowieckie

dodano: 03-04-2012

Koło łowieckie "PRZEPIÓRKA" w Pyrzycach

Data założenia: Koło Łowieckie "Przepiórka" w Pyrzycach powstało w 1957 roku przy byłej Komendzie milicji Obywatelskiej. Skupia obecnie w swych szeregach 39 członków w tym: 37 myśliwych i 2 kandydatów.

 

Zarząd Koła:

 1. Prezes - Maciej Herman,
 2. Łowczy - Stanisław Krynicki,
 3. Skarbnik - Zbigniew Holokoz,
 4. Sekretarz - Leszek Rogalewicz,
 5. Wicełowczy - Tomasz Caryk.

Łowisko: Koło dzierżawi dwa obwody łowieckie (okolice Pyrzyc i Stargardu Szcz.) z dużą ilością remiz śródpolnych, zbiorników wodnych i trzcinowisk o łącznej powierzchni 9,216 ha, w których bytują dziki, sarny, bażanty, kuropatwy. Na tutejszych akwenach gniazduje dość licznie gęś gęgawa. Od 5 lat Koło zasiedla łowisko 100 szt. bażantów oraz 100 szt. kuropatw.

Pozyskanie: Koło pozyskuje rocznie ok.120 szt. dzików, 100 szt. saren.

Pyrzycka "Przepiórka" uczestniczy w programie "Kuropatwa na Pomorzu Zachodnim". Na stałe Koło współpracuje z pyrzyckim przedszkolem "Biedronka", gdzie myśliwi organizują spotkania, prelekcje, wycieczki w plener czy wspólne dokarmiania zwierzyny.

Koło łowieckie "ŁOŚ" w Pyrzycach

Data założenia: Koło Łowieckie "Łoś" w Pyrzycach powstało w 1946 r. W kole poluje obecnie 45 myśliwych.

 

 

Zarząd Koła:

 1. Prezes - Waldemar Róg,
 2. Łowczy - Waldemar Gredka,
 3. Podłowczy - Kazimierz Wincenciak,
 4. Skarbnik - Ryszard Polewczak,
 5. Sekretarz - Miłosz Łuszczyk.

Łowisko: Koło dzierżawi obecnie 1 obwód typowo polny nr 223, o pow. 12485 ha. W skład obwodu łowieckiego wchodzi część jeziora Miedwie, co wzbogaca łowiecką bioróżnorodność łowiska o polowania na dzikie gęsi, a rozległe, nadjeziorne trzcinowiska są ostoją sporej populacji dzika.

Pozyskanie zwierzyny w ostatnim sezonie oscylowało na poziomie: jeleń - 1 szt, dzik - 160 szt., sarna - 120 szt., dzikie gęsi - 20 szt., bażanty - 10 szt.

Stanice myśliwskie: Koło posiada stanicę polową o nazwie "Łosiówka" w miejscowości Ryszewo. W 2006 r. wybudowano nową wolierę, w której rozpoczęto hodowlę pierwszej partii 110 kuropatw, co roku wsiedlane są kolejne ptaki. Obecnie prowadzone są prace nad introdukcją i wieloletnią hodowlą zająca szaraka.

Myśliwi z "Łosia" prowadzą szeroką działalność edukacyjną z młodzieżą szkolną z terenu obwodu, współpracują z władzami lokalnymi, co znacznie pomogło w ograniczeniu wnykarstwa i wypalania trzciny, wspierają finansowo i organizują imprezy integracyjne dla społeczności lokalnej.Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia