Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

OGŁOSZENIE

dodano: 04-12-2017

W dniu 01 grudnia 2017r. (piątek)  z powodu uroczystości 50-lecia Pożycia Małżeńskiego Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich czynny jest do godziny 13:00

Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej »

Miejsca postojowe w ul. 1 Maja - nie będą realizowane w roku bieżącym

dodano: 01-12-2017

Pismem z dnia 13 listopada 2017 r. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego poinformował tutejszy Urząd, że zadanie „Przebudowy urządzeń BRD wraz z robotami towarzyszącymi w ciągu drogi wojewódzkiej nr 119” (Budowa miejsc postojowych w ciągu ul. 1 Maja w Pyrzycach) nie zostanie wykonana z powodu braku wyłonienia wykonawcy. W związku ze zwrotem dotacji przeznaczonej na realizację zadania w 2017 roku, środki te zostaną zabezpieczone w budżecie Gminy Pyrzyce na 2018 rok.

czytaj więcej »

Droga w miejscowości Ryszewko – nie będzie realizowana w roku bieżącym

dodano: 01-12-2017

Pismem w dniu 21 listopada 2017 r.  Starostwo Powiatowe w Pyrzycach poinformowało tutejszy Urząd, że zadanie pt. „ Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Ryszewko” nie zostanie wykonana z powodu braku wykonawców, jednocześnie prosząc o zabezpieczenie środków finansowych w budżecie na 2018 r. Kwotę zwróconego dofinansowania Gmina Pyrzyce zabezpieczy na realizację zadania w budżecie Gminy Pyrzyce na 2018 rok.

czytaj więcej »

GMINA PYRZYCE OTRZYMA WSPARCIE FINANSOWE NA REWITALIZACJĘ TERENU PRZY MURACH OBRONNYCH W PYRZYCACH ETAP I W KWOCIE 190.771,00 ZŁ

dodano: 01-12-2017

Projekt Gminy Pyrzyce „ Rewitalizacja terenu przy murach obronnych w Pyrzycach etap I” zajął 1 miejsce na liście operacji wybranych do dofinansowania  i uzyskał 24,00 pkt wg lokalnych kryteriów wyboru. Celem operacji jest rewitalizacja terenu fosy i terenu przyległego przy XIV-wiecznych murach obronnych w Pyrzycach, poprzez utworzenie innowacyjnego miejsca rekreacyjno-wypoczynkowego wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. Realizacja przedsięwzięcia stworzy mieszkańcom Pyrzyc atrakcyjne, funkcjonalne i przede wszystkim bezpieczne miejsce rozrywki oraz idealne miejsce wypoczynku i relaksu dla osób starszych. Ustalona kwota wsparcia wynosi 190.771,00 zł ze Stowarzyszenia „WIR” Wiejska Inicjatywa Rozwoju.

Wniosek o przyznanie dofinansowania został złożony w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

czytaj więcej »

PAN JERZY GOCLIK HONOROWYM OBYWATELEM GMINY PYRZYCE

dodano: 30-11-2017

24 listopada 2017 roku podczas XI Powiatowego Sejmiku LZS, który odbywał się w Przelewicach, Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Chyt nadał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Pyrzyce Panu Jerzemu Goclikowi  poprzez wręczenie odznaki oraz Aktu Nadania Honorowego Obywatela Gminy Pyrzyce. Pan Jerzy Goclik jest Prezesem Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka, Członkiem Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, Członkiem Zarządu Zachodniopomorskiej Federacji Sportu, współzałożycielem Ludowego Klubu Sportowego SPARTAKUS, współorganizatorem i jednym z pomysłodawców Wojewódzkich Biegów Przełajowych Szkół Rolniczych, znanych później jako Biegi Gryfitów. Został odznaczony m. in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego, Złotym Medalem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Krzyżem Kawalerskim za działalność w LZS, Złotym Medalem za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego, Medalem Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej, Medalem Zasłużonego Działacza LZS.

czytaj więcej »

MOBILNA BIBLIOTEKA

dodano: 30-11-2017

Od grudnia 2017 r. nasza biblioteka rusza z akcją „Mobilna Biblioteka”, czyli wprowadzi nową usługę skierowaną do seniorów, osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych. W ramach tej usługi możemy bezpłatnie dostarczyć takim osobom książki, czasopisma, dokonać zapisu do biblioteki, udostępnić katalog biblioteczny lub wypożyczyć „Czytaka” do odsłuchu książek mówionych.

Chcemy dotrzeć do osób, które z różnych powodów nie mogą same odwiedzić naszej biblioteki. Jeśli znają Państwo mieszkańców naszej gminy mogących skorzystać z usług naszej mobilnej biblioteki zwracamy się z gorącą prośbą o poinformowanie nas o tym na adres wypozyczalnia@bibliotekapyrzyce.pl lub telefonicznie 91 570 15 69. Możecie też Państwo przekazać tę informację bezpośrednio osobom potrzebującym, które są w stanie samodzielnie lub poprzez rodzinę się z nami skontaktować.

czytaj więcej »Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia