Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

ROBOCZA WIZYTA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO OLGIERDA GEBLEWICZA W PYRZYCACH

dodano: 15-06-2018

14 czerwca 2018 roku, po podpisaniu umów na dofinansowanie, odbyło się zaplanowane spotkanie robocze Marzeny Podzińskiej Burmistrz Pyrzyc z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem i przedstawicielami Wojewódzkiej Stacji Pogotowia. Tematem spotkania była zamiana działek przy Szkole Muzycznej I stopnia w Pyrzycach (teren po dawnej stacji pogotowia), znajdujących się w posiadaniu Urzędu Marszałkowskiego, na inne będące w posiadaniu zasobów Gminy Pyrzyce. Działania Burmistrz Pyrzyc zmierzają do utworzenia w budynku przy ul. Jana Pawła II Dziennego Domu Seniora, zagospodarowanie przyległego terenu, który w przyszłości, znalazłyby się w pobliżu planowanego targowiska oraz uporządkowanie miejsc parkingowych przy Szkole Muzycznej.

Jest to teren znajdujący się w centrum miasta i od lat wymaga zagospodarowania, uporządkowania i ustalenia jego funkcji.

czytaj więcej »

KOLEJNE DOFINANSOWANIE DLA GMINY PYRZYCE

dodano: 15-06-2018

14 czerwca 2018 roku w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego „Remontu szatni w budynku administracyjno – biurowym na Stadionie Miejskim w Pyrzycach”. Gmina Pyrzyce złożyła wniosek na dofinansowanie remontu infrastruktury sportowej i zadanie o wartości 42.500 zł zostanie dofinansowane kwotą 20.000 zł. Jest to kontynuacja zadań realizowanych przez Gminę Pyrzyce na Stadionie Miejskim im. Leszka Słoninki w Pyrzycach.

Ponadto umowę na dofinansowanie  projektu „Wykonanie Placu Zabaw Wesoła Kraina w Miejscowości Brzezin” złożonego w ramach Budżetu Obywatelskiego Programu SPOŁECZNIK podpisało Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola Publicznego w Brzeźnie. Gratulujemy pomysłodawcom projektu i życzymy kolejnych udanych inicjatyw.

czytaj więcej »

Piknik Rodzinny z Rybką w Tle

dodano: 13-06-2018

9 czerwca 2018 roku przy Jeziorze Sicina w Pyrzycach odbył się „Piknik Rodzinny z Rybką w Tle”, w ramach którego zorganizowane zostały rodzinne zawody wędkarskie, konkurs kulinarny – „Jedz ryby będziesz zdrów - najsmaczniejsza potrawa z ryb słodkowodnych”, panel szkoleniowy - Czy ryby nie mają głosu?, a także ciekawostki z życia ryb oraz prezentacja operacji zrealizowanych w ramach PO RYBY z wcześniejszego okresu finansowania. Wydarzenie uświetniły występy zespołów Pyrzyczanka, Folk on z Granowa i Kapeli Bez Zagrychy. Podczas pikniku odbywały się również  konkursy dla dzieci, degustacja ryby z innowacyjnego mobilnego grilla-wędzarni i grochówki. Przez cały czas trwania imprezy otwarta była strefa dla dzieci: dmuchańce, zjeżdżalnie, bańki, baloniarz, popcorn.

czytaj więcej »

FESTYN RODZINNY – 9. CZERWCA 2018

dodano: 12-06-2018

Od wczesnych godzin rannych w Szkole Podstawowej w Żabowie panował ruch. Rada Rodziców wespół z pracownikami szkoły przygotowywała się do rozpoczęcia festynu. O godzinie 13.00 przybyli pierwsi uczestnicy. Na placu szkolnym pojawili się nasi uczniowie w towarzystwie swoich rodzin. Oprócz mam i tatusiów były też babcie, dziadkowie, ciocie, wujkowie oraz bliżsi i dalsi znajomi.

Festyn rozpoczęła prowadząca D. Tujek, która powitała wszystkich, przedstawiła program i zaprosiła do wspólnego spędzenia czasu. Na początku Sandra Zapart z klasy IV zaśpiewała „Rudego rydza”. Klasa IV zaprezentowała przedstawienie „Bazyliszek” oraz taniec „Leń”, klasy trzecie tańczyły z szarfami i przedstawiły „Taniec hiszpański”, a klasa siódma własny układ taneczny.

czytaj więcej »

„DOBRY START” dla ucznia

dodano: 11-06-2018

300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka. Rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody.

 

Załączniki:

1. "Dobry start" dla ucznia.pdf

czytaj więcej »

MAMY NASTĘPNEGO ZAWODNIKA W KADRZE POLSKI U-16, U-17 SZYMON PAWICKI

dodano: 11-06-2018

Szymon Pawicki uczeń Szkoły Podstawowej w Pyrzycach szkolony w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym dostał powołanie do Kadry Polski u-16, u-17 przygotowującej się do Mistrzostw Europy.

Jest to drugi zawodnik LMKS ŻAK-ESPADON PYRZYCE w  Kadrze Polski. Pierwszy powołanie otrzymał MARCEL PSZCZOŁA.

Po wspaniałych występach w kategorii Młodzików na Mistrzostwach Polski w Dębicy zespół z Pyrzyc zajął 8 miejsce w POLSCE. Ten sukces jak i wspaniała gra znalazła uznanie pierwszego szkoleniowca kadry Polski z Gdańska  Pana Ariela FIJOŁA. Nasi zawodnicy zostali powołani do KADRY POLSKI na cykl przygotowań do Mistrzostw Europy. Trenerem obu zawodników jest Kępka Andrzej.

Życzymy wielu sukcesów na szlaku siatkarskiej kariery.

czytaj więcej »Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia