Wizyty Przedstawicieli Straży Miejskiej i Policji w Przedszkolach i Szkołach

dodano: 05-12-2013

Straż Miejska wspólnie z Policją  zakończyła cykl spotkań profilaktycznych z przedszkolakami i uczniami klas pierwszych naszej gminy. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z  instytucją Straży Miejskiej oraz Policji, a także z tym jak wygląda umundurowanie strażnika miejskiego oraz policjanta.

Przedstawicielami powyższych instytucji  byli: strażnicy miejscy oraz Policjanci, którzy w prosty i bardzo ciekawy sposób przybliżyli dzieciom informacje dotyczące swojej codziennej pracy. W czasie spotkań strażnik przypominał dzieciom zasady bezpiecznego zachowania podczas zabaw i w drodze do przedszkola, szkoły. Uczył jak należy zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, omówił zachowanie wobec "obcego", a także przy zauważeniu bezpańskich i dzikich zwierząt. Policjant omówił także  zasady przechodzenia przez jezdnię, oraz znaczenie stosowania elementów odblaskowych. Przypomniał, jak ważne są światełka odblaskowe,  zwłaszcza teraz, kiedy szybko robi się ciemno. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, udzielały odpowiedzi na zadawane zagadki oraz z ogromnym zaciekawieniem wzięły udział w pokazie poznając kolejne elementy munduru oraz wyposażenia jakie posiada strażnik miejski i policjant. Na zakończenie spotkań dzieci otrzymywały pamiątkowe breloczki odblaskowe od SM w Pyrzycach. Robiono także pamiątkowe zdjęcia.