Wystawa prac plastycznych pt. "Moje miasto Pyrzyce - 750 lecie" w PP Nr3

dodano: 16-04-2013

Przywiązanie dzieci do ziemi ojczystej kształtujemy w przedszkolu przede wszystkim poprzez zapoznanie ich ze swoją miejscowością i ludźmi w niej żyjącymi.

Stąd kształtowanie poczucia tożsamości i dumy ze swojego miasta Pyrzyc oraz regionu zachodniopomorskiego jest dla nauczycieli przedszkola jednym z najważniejszych zadań w czteroletnim procesie edukacji. Jest to zadanie niełatwe, ale pasjonujące – to dzięki niemu wracamy do własnych pierwszych doświadczeń związanych z poznawaniem historii rodziny, naszego miasta, a potem całej Polski, legend i tradycji, piękna polskich obyczajów, krajobrazów.
    Aby zaszczepić dzieciom ciekawość, chęć poznawania, a tym samym wzbudzić miłość i przywiązanie do rodzinnego miasta, w którym mieszkają, uczestniczyły one m.in. w wycieczkach i spacerach do najbardziej znanych miejsc w mieście. Podczas wspólnego odkrywania Pyrzyc, dzieci wybierały najciekawsze obiekty i tematy godne, ich zdaniem uwieńczenia. I tak o to powstały osobliwe portrety naszego miasta, a dzięki nim wspaniała wystawa ,,Moje miasto Pyrzyce – 750 lecie”.
    Działalność plastyczna kształtuje w dziecku obraz małej i wielkiej Ojczyzny w oryginalny, niezapomniany sposób. Nasi mali artyści mieli okazję wyrazić swoje myśli, uczucia, obserwacje i marzenia. Prace wykonano różnymi technikami plastycznymi – od rysunku kredką, farbami po wycinanki, wydzieranki czy collage. Zachwyciły swoją autentycznością i pomysłowością, stanowią dowód najlepszej podstawy do dalszego doskonalenia talentu dzieci oraz tworzenia klimatu miłości do Pyrzyc – naszej małej Ojczyzny.

M.K.