Nowy Sołtys Sołectwa Pyrzyce

dodano: 26-10-2012

23 października odbyły się, zgodnie z Zarządzeniem Nr 808/2012 Burmistrza Pyrzyc z dnia 17 października 2012 roku, w pyrzyckim ratuszu wybory uzupełniające na Sołtysa Sołectwa Pyrzyce, w wyniku których nowym sołtysem została Ewelina Kowalczyk z Obojna. Ustępujący sołtys Stanisław Grzejszczak sprawował tę funkcję 18 lat.

Podczas XXIX sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach 25 października, Jerzy Marek Olech burmistrz Pyrzyc oraz Ryszard Grzesiak przewodniczący Rady Miejskiej, uroczyście wręczyli Panu Stanisławowi list okolicznościowy z podziękowaniami za długoletnią społeczną pracę na rzecz mieszkańców sołectwa. Jednocześnie pogratulowali objęcia funkcji i złożyli życzenia wielu sukcesów nowej Pani Sołtys.
     Obrady sesji były również okazją do wręczenia gratulacji naszym młodym sportowcom, którzy zdobywają liczne sukcesy nie tylko w naszym regionie i Polsce, ale również poza granicami kraju.
Listy gratulacyjne otrzymali:
•    Jakub Borecki za zdobycie 5 miejsca w kategorii kata i kumie  w Mistrzostwach Świata dzieci, kadetów i juniorów karate WUKF  w  Novym Sadzie w Serbii,
•    trener szczecińskiego klubu KAMIKAZE Marcin Fidelus,
•    Patryk Żukowski i Piotr Soroka za zdobycie w Krotoszynie tytułu Drużynowego Mistrza Polski Województw juniorów w zapasach styl wolny,
•    trener zapaśników Eugeniusz Klimczak.
Oskar Wiśniewski zawodnik KAMIKAZE zdobył w Serbii tytuł Drużynowego Mistrza Świata w karate w kategorii kumite.

MW