SPORTOWE PODSUMOWANIE 2017 ROKU WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

dodano: 26-03-2018

W dniu 20 marca 2018 w Galerii Opery na Zamku Książąt Pomorskich odbyło się uroczyste podsumowanie roku 2017 w kategorii sport młodzieżowy. Marszałek Województwa Pan Olgierd Geblewicz wyróżnił pucharami 8 najlepszych klubów, które w krajowym systemie sportu młodzieżowego prowadzonym przez Ministerstwo Sportu zajęli najwyższe miejsca. Wśród najlepszych znalazł się po raz kolejny LKS Spartakus Pyrzyce.

Lista wyróżnionych klubów:

1m. MKS KUSY Szczecin -578,02 pkt

2m. MPK Szczecin - 430,75

3m. BKS SKORPION Szczecin - 408 pkt

4m. KK Ziemia Darłowska Darłowo - 378,75 pkt

5m. LKS SPARTAKUS Pyrzyce - 190,5 pkt /124 m. w Polsce/

6m. ULKSW Pomorze Świnoujście - 173 pkt

7m. Pogoń Szczecin SSA - 160 pkt

8m. KK BODAIKAN Szczecin - 148 pkt

Żeby bardziej podkreślić osiągnięcie warto zaznaczyć, że we wspomnianym współzawodnictwie w skali wojewódzkiej sklasyfikowano 194 kluby, natomiast w całej Polsce aż 3702 kluby. Miejsca klubów z powiatu pyrzyckiego to 57 m. Husaria FT Kozielice- 43 pkt oraz 72 m. LMKS ŻAK Pyrzyce - 31,75 pkt. Gmina Pyrzyce zajęła 9 miejsce w województwie i 117m. w Polsce na 928 gmin gromadząc 222,25 pkt.

Na wysokie miejsce LKS Spartakus Pyrzyce złożyły się następujące sukcesy:

- 20 medali w MP w sumo i zapasach w grupie młodzików, kadetów, juniorów, młodzieżowców i seniorów

- 20 medali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach młodzików w zapasach i sumo

- 13 medali w Mistrzostwach Europy w sumo

- 1m. w Polsce w sporcie młodzieżowym w dyscyplinie sumo /ponownie/.

Serdeczne gratulacje dla zawodników i trenerów oraz działaczy.

Ze sportowym pozdrowieniem - prezes Bolesław Kowalski

Na zdjęciu 1 od lewej - Wicemarszałek Ryszard Mićko, Marszałek Olgierd Geblewicz, Bolesław Kowalski

zdj.2 od lewej - Trener Grzegorz Jasek, Bolesław Kowalski, Ryszard Mićko, trener Eugeniusz Klimczak.