II Spotkanie Mieszkańców Gminy Pyrzyce z Burmistrzem

dodano: 12-03-2012

W dniu 29 lutego br. o godz. 17.30 w sali widowiskowo – kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury Jerzy Marek Olech Burmistrz Pyrzyc spotkał się z mieszkańcami gminy. Było to II  spotkanie w cyklu konsultacji mieszkańców gminy Pyrzyce z Burmistrzem.

Celem II spotkania były dwa ważne zagadnienia. Pierwsze to  przedstawianie i omówienie najważniejszych spraw, wydarzeń  za  rok  2011.  Burmistrz zaprezentował szczegółowo podsumowanie roku  w sferze ekonomicznej, gospodarczej, inwestycyjnej, kulturalno-oświatowej i społecznej.

Kolejnym zagadnieniem było przedstawienie koncepcji rozwoju gminy i kierunki działania Burmistrza-odbyła się pierwsza oficjalna prezentacja porozumienia Rady Miejskiej i Burmistrza pt. "GMINA PYRZYCE MOJE MIEJSCE".

Formuła spotkania miała charakter luźnej debaty, dialogu społecznego, w którym każdy z uczestników mógł zabrać głos, przedstawić swoje uwagi, opinie, podpowiedzieć rozwiązanie lub zadać konkretne pytanie.

Nie zabrakło opinii, wniosków, pytań m.in. w sprawie obecnej sytuacji PPM, zmiany organizacji ruchu w Pyrzycach, cen wody. Na wszystkie pytania burmistrz udzielił odpowiedzi.

Debata spotkała się z przychylną opinią uczestników, iż taka forma społecznej konsultacji jest bardzo potrzebna, gdyż każdy z nas powinien mieć wpływ na to, co dzieje się w gminie - wszystkie sprawy dotyczące Nas są ważne i trzeba o nich rozmawiać.

Burmistrz Pyrzyc serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z prezentacją "GMINA PYRZYCE MOJE MIEJSCE".