KONFERENCJA PRASOWA – I PYRZYCKA SZYBKA DYCHA

dodano: 14-02-2017

7 lutego 2017 roku o godzinie 12:00 w sali USC Urzędu Miejskiego w Pyrzycach odbyła się konferencja prasowa na temat imprezy sportowej – biegu I PYRZYCKA SZYBKA DYCHA Backer OBR. Podczas marcowej imprezy biegniemy dla Szymona Michno – 4 letniego mieszkańca Pyrzyc.

W spotkaniu wzięli udział partnerzy i sponsorzy: Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, Mama Szymona Szymona Michno Dominika Budziszewska, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach Joanna Woźniak, Dyrektor biegu Stowarzyszenie K2 Partners ze Szczecina Marcin Paprocki, Prezes Spółki Backer OBR w Pyrzycach Ewa Bogacka, Członkowie Zarządu Spółki Backer OBR w Pyrzycach Sławomir Czumak i Robert Dziedzik, Dyrektor Personalny Spółki Europa Systems w Żabowie Przemysław Niemczyk.

Zaproszenie również przyjęły lokalne media: TVK Aura Piotr Ćwikliński, Gazeta Ziemii Pyrzyckiej Beata Statkiewicz, oraz PULS POWIATU Ryszard Tański.

Przedstawiono stronę organizacyjną związaną z m.in. z przebiegiem i zabezpieczeniem trasy, warunkami bezpieczeństwa, logistyką, przewidywaną liczbą startujących. Pani Burmistrz i mama Szymona przestawiła formę pomocy – zbiórkę środków finansowych podczas imprezy potrzebną na pokrycie bardzo kosztownej operacji Szymona – rekonstrukcji małżowiny usznej, zaplanowanej na 30.06.2017 rok w Niemczech – Bremen. Całkowity koszt leczenia to ponad 10 000 euro.

Organizatorzy szacują, iż na stracie pięcio- i dziesięciokilometrowego stanie około siedmiuset sportowców. Zmagania biegowe prowadzone będą w centrum Pyrzyc.

Mamy nadzieję, że to nowe, ale jakże szlachetne przedsięwzięcie przyciągnie do Pyrzyc szeroką rzeszę nie tylko zwolenników czynnego biegania, jak również i kibiców.

Dla uczestnika, który pokona dystans 10 km w nieprzekraczalnym czasie 31 minut, Spółka Europa Systems ufundowała nagrodę pieniężną w wysokości 1.000,00 zł .

Spotykamy się 19 marca 2017 roku w Pyrzycach przy Placu Ratuszowym 1.

Odbiór pakietów startowych od godziny 8:00, START biegów – godz. 11:00.

Serdecznie zapraszamy.