Szkolenie: " Skąd wziąć pieniądze na działalność, czyli źródła finansowania działalności PES (finansowanie zewnętrzne)"

dodano: 10-02-2017

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielni socjalnych, klubów sportowych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką pozyskiwania środków na statutową działalność organizacji na szkolenie

pn. ,,Skąd wziąć pieniądze na działalność, czyli źródła finansowania działalności PES (finansowanie zewnętrzne)”

Termin szkolenia: 24.02.2017r

Miejsce szkolenia: Pyrzyce (Urząd Miejski w Pyrzycach)

W ramach szkolenia zostaną omówione podstawowe źródła finansowania PES oraz zasady ubiegania się o fundusze dla PES. Podczas szkolenia zostaną przeprowadzone ćwiczenia praktyczne z zakresu przygotowana wniosku o dofinansowanie projektu.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na szkolenie do dnia 20.02.2017 (liczba miejsc ograniczona).

Osoby, które nie prześlą zgłoszenia nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

Nie ma możliwości dostarczenia zgłoszenia w dniu szkolenia.

PLAN SZKOLENIA

TEMAT SZKOLENIA: ,,Skąd wziąć pieniądze na działalność, czyli źródła finansowania działalności PES (finansowanie zewnętrzne)”

PROWADZĄCY: Alicja Stępniak

CEL SZKOLENIA: W pierwszej części szkolenia uczestnicy zapoznają się z ogólnymi zasadami związanymi z pozyskiwaniem środków finansowych dla PES. Uczestnikom zostaną przedstawione szczegółowe kryteria warunkujące otrzymanie wsparcia. Omówione zostaną wzory wniosków koniecznych do wypełnienia w celu otrzymania dofinansowania. Druga część szkolenia zostanie poświęcona przygotowaniem dokumentów pod kontem zaproponowanego zakresu projektu.

SUGEROWANY POZIOM: poczatkujący/średniozaawansowany

PROGRAM SZKOLENIA:

9:00 – 9.45 Możliwość pozyskiwania środków finansowych dla PES – przegląd funduszy;

9:45 – 10.00 Przerwa kawowa (15 minut);

10.00 – 11.30 Kryteria wyboru ofert podczas oceny Wniosków (na wybranych przykładach funduszy);

11.30 – 11:45 Przerwa kawowa (15 minut)

11:45 – 14.00 Wypełnienie Wniosku w ramach wybranego konkursu skierowanego do PES – cz. I.

14.00– 14:30 Przerwa kawowa (30 minut)

14.30-  16.00 Wypełnienie Wniosku w ramach wybranego konkursu skierowanego do PES – cz. II.

SIEĆ ZACHODNIOPOMORSKA OŚRODKÓW WSPARCIA EKONOMII SPOŁECZNEJ – OŚRODEK WSPARCIA EKONOMII SPOŁECZNEJ w regionie stargardzkim

zachęca do wzięcia udziału w jednodniowym szkoleniu przybliżającym możliwość skorzystania z dotacji i przedstawiającym sposób przygotowania wniosku.

Formularz zgłoszeniowy dla osoby fizycznej.pdf

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA W SZKOLENIU.doc