Spotkanie Noworoczne

dodano: 03-02-2017

27 stycznia tradycyjnie jak co roku z inicjatywy Pani Burmistrz Marzeny Podzińskiej odbyło się Spotkanie Noworoczne podsumowujące rok 2016. W tym roku miejscem spotkania był Dom Weselny Gregory w Nowielinie. Swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele środowisk samorządowych, kulturalnych, biznesowych i społecznych.

Mieliśmy również okazję gościć delegację miast partnerskich oraz miasta Ueckermünde, a także Żołnierzy Kanadyjskich, którzy stacjonują w Drawsku Pomorskim. Na spotkaniu została przedstawiona prezentacja multimedialna, Pani Burmistrz opowiedziała o najważniejszych inwestycjach zrealizowanych w 2016 roku, wydarzeniach z życia Gminy, planach i zamierzeniach na rok 2017 oraz przekazała informacje o sposobie ich finansowania i pozyskanych na ich realizację środkach zewnętrznych.

Kolejną częścią Spotkania Noworocznego było wręczenie statuetki „Pyrzyczanki”

W kategorii Kultura:

-Zespół Śpiewaczy „Wrzos” pod kierownictwem Pani Zofii Grzesiuk.

Statuetka przyznana za 10—letnią działalność artystyczną oraz kulturową

-Zespół Pieśni i Tańca Pyrzyce

Na ręce instruktorów Pani Joanny Suwińskiej oraz Pana Janusza Urbańskiego wręczona została „Pyrzyczanka” za 50-letnią działalność artystyczną oraz propagowanie Polskiej Kultury Ludowej.

-Pan Ryszard Głogowski

Statuetka przyznana za Popularyzację Muzycznej Kultury Ludowej

W kategorii Przedsiębiorstwo:

-Firma BACKER OBR

Statuetkę za 25-letnią działalność firmy na lokalnym rynku odebrała Pani Ewa Bogacka- Prezes Zarządu firmy.

W kategorii Promocja Gminy Pyrzyce:

-Oktawia Kaźmierczak

„Pyrzyczanka” przyznana za Promocję Gminy Pyrzyce o zasięgu ponadregionalnym oraz zdobycie tytułu I v-ce Miss Polski 2016.

Niestety w związku z pełnioną funkcją Iv-ce Miss Polski Oktawia nie mogła się pojawić na Spotkaniu Noworocznym. Statuetka została wręczona podczas Sesji Rady Miejskiej dnia 31.01.2017r.

W kategorii Społecznik na wniosek LKS SPARTAKUS „Pyrzyczanką” zostali uhonorowani Państwo Halina i Mirosław Zakrzewscy. Statuetka została przyznana za wieloletnią współpracę, pomoc i wsparcie dla młodych sportowców LKS SPARTAKUS.

Wszystkim wyróżnionym jeszcze raz serdecznie gratulujemy!