15 – lecie Młodzieżowej Rady w Pyrzycach

dodano: 26-10-2016

W dniu 21 października 2016r. obchodziliśmy potrójną uroczystość: Jubileusz 15 – lecia funkcjonowania Młodzieżowej Rady w Pyrzycach, zakończenie VI kadencji Młodzieżowej Rady w Pyrzycach i I inauguracyjną sesję VII kadencji Młodzieżowej Rady w Pyrzycach.

Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska w swoim wystąpieniu podkreśliła, że Młodzieżowa Rada jako jedyna w powiecie, funkcjonuje na terenie naszej gminy już od 15 lat. Z okazji Jubileuszu złożyła serdeczne podziękowania radnym VI kadencji za współpracę, za poświęcony wolny czas, społeczne zaangażowanie oraz uczestnictwo w pracach Młodzieżowej Rady.

Głos zabrał również obecny Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Chyt, życząc owocnej pracy, przekazał również gratulacje z okazji 15 – lecia Młodzieżowej Rady, które zostały przesłane z Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Następnie Adam Fiszer Przewodniczący ustępującej Młodzieżowej Rady przedstawił prezentację, zarys działalności Młodzieżowej Rady, podejmowane inicjatywy. Przy jubileuszowym torcie zaproszeni goście mogli powspominać i wymienić się doświadczeniami zdobytymi podczas prac w Młodzieżowych Radach.

Podczas I inauguracyjnej sesji Młodzieżowej Rady VII kadencji, nowo wybrani radni otrzymali z rąk Pani Burmistrz i Przewodniczącego RM zaświadczenia o wyborze na radnych i złożyli ślubowanie oraz wybrali Prezydium w składzie: Przewodnicząca Rady - Karolina Wasilewska, Wiceprzewodnicząca Rady – Katarzyna Dalke i Sekretarz Rady Denis Kaczyński.

W skład Młodzieżowej Rady w Pyrzycach VII kadencji na lata 2016 – 2019 wchodzą uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1: Konrad Muszyński, Alicja Matyjaszek, Karolina Wasilewska, z Zespołu Szkół Nr 2 :Karolina Olejniczak, Nikola Nowakowska, Daria Przerada, z Publicznego Gimnazjum: Kacper Małolepszy, Patrycja Dyszkiewicz, Emilia Budynek, z Społecznego Gimnazjum: Katarzyna Dalke, Denis Kaczyński, z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego: Wiktor Majda, Maja Malanowska i z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego: Edyta Marszałek i Agata Zduńczyk.