Dzień Białej Laski

dodano: 25-10-2016

25 października br. w sali bankietowej Pyrzyckiego Domu Kultury odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Międzynarodowego Święta Osób Niewidomych i Niedowidzących, zorganizowane przez Zarząd Polskiego Związku Niewidomych Koło w Pyrzycach.

W spotkaniu udział wzięli członkowie Koła w Pyrzycach, przedstawiciele PZN Okręgu Zachodniopomorskiego, Kół w Myśliborzu i Gryfinie oraz przedstawiciele instytucji i jednostek samorządowych z terenu powiatu pyrzyckiego. Wśród zaproszonych była również pani Marzena Podzińska Burmistrz Pyrzyc.

Pani burmistrz złożyła najserdeczniejsze życzenia członkom pyrzyckiego koła Polskiego Związku Niewidomych, by ograniczenia wynikające z dysfunkcji wzroku nie wpływały na radość życia i poznawanie świata, a bariery dnia codziennego niknęły każdego dnia. Członkom Koła zamieszkałym na terenie naszej gminy wręczyła upominki, a Zarządowi podziękowała za aktywność i działania podejmowane na rzecz osób niewidomych i niedowidzących.

Spotkanie okraszone było poezją pani Krystyny Nawój w wykonaniu samej autorki.