Święto Pieczonego Ziemniaka

dodano: 21-09-2016

W niedzielę 18 września br. w Domu Dziecka w Pyrzycach odbyło się jak co roku Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza została zorganizowana przez  Pyrzyckie Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Krokus” przy współpracy z Pyrzyckim Domem Kultury. W imprezie uczestniczyła Pani Burmistrz Marzena Podzińska oraz radna Rady Miejskiej Iwona Ksel.

W tym dniu podopiecznym Domu Dziecka zapewniono moc atrakcji. Były konkursy z nagrodami, w których dzieci musiały wykazać się wiedzą ogólną, a także pokaz umiejętności Straży Pożarnej (OSP Pyrzyce) w trakcie którego strażacy uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy. Członkowie Stowarzyszenia Lipiańskiego Klubu Motorowego „Partyzanci” uświetnili dzień przejażdżkami na starych, zabytkowych motocyklach. Nie zabrakło również pyrzyckiej Policji, która zorganizowała dla dzieciaków pokaz umiejętności psa policyjnego. Najmłodsi zostali m.in. poinstruowani jak zachować się w obecności obcego, agresywnego zwierzęcia. W trakcie tegorocznego święta rozegrano turniej piłki nożnej pomiędzy członkami Pyrzyckiego Stowarzyszenia Klub Abstynenta Krokus, a podopiecznymi pyrzyckiego Domu Dziecka. Wynik nie pozostawia wątpliwości - mistrzami zostali najmłodsi.

Impreza zakończyła się wspólnym grillem oraz występem artystycznym Darii Biernat. Całość poprowadziła Pani Agnieszka Urbańska z Pyrzyckiego Domu Kultury.