SUCKCESY NASZYCH REGIONALNYCH ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH

dodano: 22-06-2012

Regionalny Zespół Śpiewaczy „KRESOWIANKA” z Letnina został Laureatem XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Polszczyzny i Pieśni Kresowej „WIELKIE BAŁAKANIE” w dniach 16 - 17.06.br.  w Żarach. Program, jaki Kresowianka zaprezentowała pt. „Kresy wschodnie – bliskie i dalekie, znane i nieznane”, został uznany przez jury jako jeden z najlepszych. Jerzy Marek Olech – Burmistrz Pyrzyc dopingował i wspierał naszych uczestników podczas tego festiwalu.

Sukcesem może pochwalić się również Regionalny Zespół Śpiewaczy „JAWOREK” z Rzepnowa, który zdobył III miejsce spośród 42 zespołów folklorystycznych z woj. zachodniopomorskiego, podczas „Lipiańskich Spotkań z żywą Kulturą Ludową Pomorza Zachodniego” w dniu 17 czerwca br. Instruktorem zespołów jest Ryszard Głogowski, natomiast kierownikiem KRESOWIANKI Danuta Cząstka oraz kierownikiem JAWORKA Lucyna Wilgocka. Burmistrz serdecznie gratuluje sukcesu wszystkim członkom obydwóch zespołów, Panu Ryszardowi, Paniom Danucie i Lucynie oraz składa serdeczne podziękowania za troskę o folklor i wypełnianie roli ambasadora pyrzyckiej kultury.