Inauguracja roku szkolnego 2016/17 w pyrzyckich gimnazjach. Powołanie pana Roberta Toboły na Dyrektora Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego

dodano: 06-09-2016

1 września tego roku zainaugurowany został w pyrzyckich szkołach rok szkolny 2016/17. Jako pierwsze o godz. 8.30 rozpoczęły rok szkolny pyrzyckie gimnazja - Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i Publiczne Gimnazjum. Uroczystość odbyła się z udziałem zaproszonych gości w tym m.in. pani Marzeny Podzińskiej- Burmistrz Pyrzyc.

Szczególnym momentem uroczystości było wręczenie  nominacji  na stanowisko p.o. dyrektora Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach od dnia 01 września 2016 r. do dnia 30 czerwca 2017 r. panu Robertowi Tobole, nauczycielowi wychowania fizycznego, który swoje dotychczasowe 18-letnie życie zawodowe wiąże ze sportem szkolnym. Na tym polu wraz  z koleżankami  i kolegami odnosi wiele sukcesów w dyscyplinie piłka siatkowa chłopców.

Pani Burmistrz przyjęła również ślubowanie od pani Justyny Prażmowskiej, nauczycielki Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach, która uzyskała awans na stopień nauczyciela mianowanego. W bieżącym roku szkolnym do obu gimnazjów prowadzonych przez Gminę Pyrzyce uczęszczać będzie 420 uczniów.