ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

dodano: 05-09-2016

1 września uroczystym apelem przygotowanym przez Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem opiekunów - pani Kamili Pawlik i Agnieszki Majer-Bienias rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej w Mielęcinie. W tym dniu przed 77 laty rozpoczęła się także II wojna światowa. Pamięć ofiar tego konfliktu zbrojnego uczczono minutą ciszy.

Gościem honorowym na tej uroczystości była pani Marzena Podzińska – Burmistrz Pyrzyc, która wręczyła pani Kamili Pawlik i Agnieszce Majer-Bienias akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego gratulując im osiągnięć i życząc sukcesów w dalszej pracy. Obie panie złożyły uroczyste ślubowanie kończące procedurę uzyskiwania tego stopnia awansu zawodowego. Dyrektor szkoły – pan Roman Major w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na zmiany w funkcjonowaniu szkoły w nowym roku związane z rozpoczynającą się reformą szkolnictwa. Podziękował także rodzicom i pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się w prace remontowe prowadzone w czasie wakacji. Do społeczności uczniowskiej przyjęci zostali nowi uczniowie rozpoczynający naukę w klasie pierwszej, której wychowawczynią została pani Katarzyna Maliszewska-Olech. Po złożeniu ślubowania zostali pasowani na ucznia przez dyrektora szkoły i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Następnie po krótkiej części artystycznej uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.

Ewa Denisewicz