Seniorzy z gminy Pyrzyce aktywizujcie się!

dodano: 01-09-2016

Rozpoczął się projekt pn. „Centrum Aktywności”, który realizowany jest przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Pyrzycka w partnerstwie z gminą Pyrzyce. Zadanie współfinansowane jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Projekt adresowany do osób w wieku powyżej 60 roku życia zamieszkujących teren gminy Pyrzyce, potrwa on do 31 grudnia 2016 r.

Dla uczestników przygotowanych zostało wiele różnorodnych i systematycznych działań, m.in.: zajęcia z zakresu świadczenia usług wolontariackich, tworzenie grup wsparcia, nauka obsługi komputera, zajęcia z dietetykiem
i fizjoterapeutą, zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zajęcia motywacyjne ze wzmacniania kondycji psychicznej, porady prawne, warsztaty rękodzielnicze, zajęcia sportowe oraz wyjazd studyjny do Poznania i do teatru.

Udział w projekcie i wszystkich zaplanowanych działaniach jest darmowy, a zajęcia odbywają się w kilku miejscowościach gminy Pyrzyce. W związku z tym, iż są jeszcze wolne miejsca, osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt z osobą koordynującą projektem - Panią Ewą Hancz, tel. 514-541-057.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!