45. BIEGI GRYFITÓW

dodano: 29-04-2016

W minioną niedzielę - 24 kwietnia br. w zawodach, z ponad czterdziestoletnią historią wystartowało 293 biegaczy. Na Stadionie Miejskim im. Leszka Słoninki na dystansach od 400 m do 3000 m ścigali się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorośli.

Do Pyrzyc przyjechali entuzjaści biegania m.in. ze Szczecina, Stargardu i Złocieńca. Stawkę startujących uzupełnili zawodnicy z powiatu pyrzyckiego oraz szerokie grono młodych Pyrzyczan.

Zawody rozpoczęły się defiladą, którą prowadził Zespół Pieśni i Tańca Pyrzyce z udziałem pocztu flagowego w składzie: Patrycja Dyszkiewicz (Mistrzyni Europy Młodziczek w Sumo, Mistrzyni Polski Młodziczek w Sumo oraz Mistrzyni Polski Młodziczek w Zapasach)i Paulina Zygmunt (Brązowa Medalistka Mistrzostw Europy Kadetek oraz Mistrzyni Polski Kadetek w Sumo). Ogień do zapalenia znicza niosła Ewa Wrzosek, która w 2011 roku dołączyła do Galerii Hall of Fame Sławni i Zasłużeni Ludzie Sportu Ziemi Pyrzyckiej w kategorii sportowiec.

W kawalkadzie zawodnicy Klubu LMKS Żak – Espadon Pyrzyce oraz uczniowie GMS S.O.S. Pyrzyce i PG Pyrzyce (Toboła Dawid, Młynek Dawid, Dub Jakub, Lal Rafał, Żygalski Filip i Majda Wiktor) nieśli flagę olimpijską.

Po oficjalnym otwarciu uroczystości przez Zastępcę Burmistrza Pyrzyc – Roberta Betynę oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji – Joannę Woźniak Przewodniczący Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej – Stanisław Kopeć przedstawił honorowych gości – olimpijczyków: Rajmunda Zielińskiego, Krzysztofa Pierwienieckiego, Dariusza Trafasa i Mariana Tałaja. Kolejnym etapem uroczystości był ceremoniał olimpijski: wciągnięcie flagi na maszt, zapalenie znicza oraz odczytanie apelu olimpijskiego. Po tym rozpoczęły się zawody biegowe.

Tradycyjnie na start jako pierwsi wbiegli – pierwszo i drugoklasiści. Ostatnimi, którzy kończyli tegoroczną imprezę lekkoatletyczną, byli mężczyźni rocz. 1976 i starsi, mając do pokonania dystans 3000 m.

Wszystkim wspierającym oraz sponsorom tegorocznych Biegów Gryfitów serdecznie dziękujemy.

Więcej informacji i wyniki poszczególnych biegów na stronie www.osir.wpyrzycach.pl