52. CENTRALNE UROCZYSTOŚCI DNI OLIMPIJCZYKA W PYRZYCACH

dodano: 27-04-2016

22 kwietnia br. Apelami Olimpijskimi w szkołach rozpoczęły się obchody  52. Centralnych Dni Olimpijczyka w Pyrzycach. „ Skok wzwyż przy muzyce”, który odbył się w Publicznym  Gimnazjum w Pyrzycach to już stały punkt w harmonogramie Dni Olimpijczyka.

W piątkowe popołudnie w Pyrzycach odbyło się również  posiedzenie  Komisji Oświaty, Kultury  i Sportu  Sejmiku Wojewódzkiego, której przewodniczy Artur Nycz, a członkami są m.in. Anna Mieczkowska-Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego i Teresa Kalina-Przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Komisja przygotowała stanowisko w sprawie infrastruktury sportowej w Pyrzycach, które w przyszłości może pomóc w  zdobyciu środków pozarządowych na nowe inwestycje.

Jednak to uroczystości w Pyrzyckim Domu Kultury były punktem kulminacyjnym tego dnia. „40 lat Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka” to tytuł wystawy przygotowanej przez Pyrzycki Klub Olimpijczyka, a prezentowanej zaproszonym gościom w sali panelowej PDK-u. Szanownych gości, w tym ponad                20-Olimpijczyków powitali Burmistrz Pyrzyc  Marzena Podzińska i Przewodniczący Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka Jerzy Goclik. Pierwszą część uroczystości rozpoczęli  uczniowie, absolwenci i nauczyciele Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej I stopnia i Magdalena Wincenciak, która recytowała utwory literackie związane z tematyką sportową. "Pot, łzy, fura i figura czyli ballada o zabarwieniu sportowym"  pod takim tytułem rozpoczęła się druga część uroczystego koncertu, w którym wystąpili Magdalena Borowiecka, Justyna Jeleń, Łukasz Gocławski, Tomasz Lewandowski, Paweł Rozmarynowski, Grzegorz Majtas, Mateusz Prygoń.  Goście bardzo dobrze przyjęli tę wesołą, nietypową interpretację spojrzenia na sport.  "Koko Koko Euro spoko" w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego Pyrzyczanka i Pana Daniela Nowackiego, zakończyło koncert poetycko-muzyczny.

Podzczas uroczystości zostały wręczone nagrody min. Pan Ryszard Stadniuk Wiceprezes PKOl-u wręczył medale "Za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego" dla Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pyrzycach, Ewy Loby Diakite, Bronisławy Dąbrowskiej, Barbary Sawulak, Anny Roman, Grzegorza Młynarskiego oraz Kamili Migdał. Jarosław Rzepa Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego wręczył Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego dla  Piotra Olecha i  Janusza Kaźmierczaka.  Kółka Olimpijskie wręczyli olimpijczycy Monika Pyrek i Marek Kolbowicz dla Pauliny Karczewskiej, Andżeliki Kuraszewskiej, Agaty Pawickiej, Anny Samulak. Patrycji Dyszkiewicz oraz Weroniki Kutasiewicz. Nagrody Sportowe Gminy Pyrzyce wręczyła  Marzena Podzińska Burmistrz Pyrzyc dla Kingi Kapicy, Patrycji Dyszkiewicz i Oskara Wiśniewskiego.  Całą uroczystość prowadził Henryk Urbaś znany dziennikarz radiowy, sympatyk sportu i rzecznik prasowy PkOl-u.

52. Centralne Uroczystości Dni Olimpijczyka zakończyły się 24 kwietnia w niedzielę imprezą towarzyszącą były „Biegi Gryfitów” na stadionie im. Leszka Słoninki w Pyrzycach, na których swoją obecnością zaszczycili olimpijczycy : Rajmund Zieliński, Krzysztof Pierwenecki, Marian Tałaj oraz Dariusz Trafas.