KONTRAKT SAMORZĄDOWY "PYRZYCE +"

dodano: 24-03-2016

Z satysfakcją informuję, że po wielu staraniach kontrakt samorządowy PYRZYCE + , który został złożony do Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie otrzymał akceptację Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Gmina Pyrzyce jako partner zadeklarowała w kontrakcie realizację takich zadań jak:

• Przebudowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz z przebudową drogi – ul. Głowackiego w Pyrzycach - szacunkowy koszt zadania 2.800.000,00 zł

Zadanie to będzie obejmować przebudowę drogi (ulica, chodnik, parking) długości: 872 m, przebudowę kanalizacji deszczowej długość: 1336,20 m oraz przebudowę kanalizacji sanitarnej długość: 1070 m.

• Uzbrojenie terenu ul. Lipiańska w Pyrzycach – szacunkowy koszt zadania 1.400.000,00 zł

Zadanie to będzie obejmować wykonanie odcinka sieci wodociągowej o długości ok.1103 m oraz ok. 420 m sieci kanalizacji sanitarnej.

• Upowszechnienie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół prowadzących kształcenie ogólne w Gminie Pyrzyce - szacunkowy koszt zdania 793.595,00 zł.

Celem projektu jest doskonalenie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, języków obcych, nauk matematyczno-przyrodniczych oraz wyposażanie szkół w nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Łączna kwota przeznaczona na realizację wszystkich zadań Gminy Pyrzyce według założeń w projekcie wynosi 4 993 595,00 zł.

Chciałabym w tym miejscu podziękować Pani Annie Podzińskiej-Hołownia, Pani Aleksandrze Starzyńskiej pracownikom wydziału Planowania Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miejskiego w Pyrzycach, Pani Katarzynie Jaszczak Dyrektor Szkoły Podstawowej w Okunicy oraz Europejskiemu Centrum Doradztwa w Szczecinie, pyrzyckim przedsiębiorcom i organizacjom pozarządowym za prace nad tym projektem.

Szczególne podziękowania składam wszystkim członkom Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego za akceptację kontraktu oraz obecnemu i poprzedniemu Zarządowi Powiatu Pyrzyckiego, a także wszystkim wójtom i burmistrzom za zaangażowanie w pracach nad kontraktem.

Osobne podziękowania kieruję do Pana Kazimierza Lipińskiego za szczególne zaangażowanie w przygotowanie powyższego Kontraktu „Pyrzyce +”.

Marzena Podzińska
Burmistrz Pyrzyc