• Pic 9
logo

TRZY MEDALE ZAWODNIKÓW SPARTAKUSA W PUCHARZE POLSKI JUNIOREK I JUNIORÓW W SUMO

dodano: 23-03-2016

W dniach 19-20.03.2016 w Strzelcach Opolskich rozegrano II Puchar Polski juniorek  i juniorów w sumo. Impreza była kwalifikacją do reprezentacji narodowej przed Mistrzostwami Europy. W turnieju wystąpiło pięcioro sumitów Spartakusa.

Mistrzostwami Europy. W turnieju wystąpiło pięcioro sumitów Spartakusa.
W kategorii wagowej 70 kg zwyciężył Bartosz MEJ, ubiegłoroczny Mistrz Polski Kadetów   - uczeń  ZS Nr 2 CKU Pyrzyce.
W kategorii wagowej 50 kg PAULINA ZYGMUNT - uczennica ZS Nr 1 Pyrzyce, po raz drugi w tym roku uplasowała się na drugim miejscu ulegając tylko ubiegłorocznej Mistrzyni Europy.

Brązowy medal w kat. wagowej 100 kg zdobył DANIEL KOZAKIEWICZ - uczeń ZS Nr 2 CKU Pyrzyce.
 KLAUDIA HETMAN -ubiegłoroczna Mistrzyni Europy oraz DANIEL RUDZKI uplasowali się w swych kategoriach wagowych na V miejscach.
Następnym sprawdzianem w tej kategorii wiekowej będą Mistrzostwa Polski, które rozegrane zostaną w dniach 8-9 maja w Poznaniu.

Na zdjęciu 1 - pierwsza z lewej Paulina Zygmunt, zdj. 2 - na najwyższym podium Bartosz MEJ, obok podium trener E Klimczak, zdj. 3  - ostatni z prawej Daniel Kozakiewicz obok ojciec Paweł Kozakiewicz.