MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM 2016

dodano: 09-03-2016

W dniu 7 marca 2016 r. po raz kolejny, w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach, odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM. Uczestników przywitała Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska.

W zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, którzy zmierzyli się z zagadnieniami związanymi z udzielaniem pierwszej pomocy, przepisami o ochronie przeciwpożarowej oraz wykazali się znajomością sprzętu używanego przez Straż Pożarną.

Poziom wiedzy zaprezentowany przez dzieci i młodzież, w części pisemnej i ustnej, był bardzo wysoki, a zweryfikowany został przez Komendanta Gminnego ZOSP RP w Pyrzycach, Jerzego Wrońskiego, przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach i członka OSP Pyrzyce, mł. bryg. Artura Winarskiego, oraz Naczelnika OSP w Żabowie, Michała Maduzię.

Z grona 27 uczestników wyłoniono następujących zwycięzców, którzy zostali zakwalifikowani do eliminacji powiatowych:

Grupa młodsza:

I miejsce: Anna Cuper – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach;

II miejsce: Julia Orłowska – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
w Pyrzycach;

III miejsce: Oliwia Ręk – Szkoła Podstawowa w Żabowie.

Grupa starsza:

I miejsce: Alicja Wójcicka – Społeczne Gimnazjum w Pyrzycach;

II miejsce: Natalia Sołtysiak – Społeczne Gimnazjum w Pyrzycach;

III miejsce: Katarzyna Ulas – Społeczne Gimnazjum w Pyrzycach.

Zwycięzcom oraz opiekunom przygotowującym uczestników do turnieju serdecznie gratulujemy, dziękujemy uczestnikom oraz fundatorom nagród: Panu Andrzejowi Szlężek, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Myślibórz oraz Panu Mariuszowi Zarzyckiemu, właścicielowi firmy Mar Poż w Pyrzycach.