Rok Kulturalny 2015/2016

dodano: 26-10-2015

22 października Pyrzycki Dom Kultury uroczyście zainaugurował Rok Kulturalny 2015/2016. Wydarzenie to jest najważniejszym dniem w życiu kulturalnym wszystkich instytucji kultury. Tegoroczne obchody od samego początku owiane były tajemnicą, a publiczność mogła jedynie oczekiwać nieoczekiwanego

W czwartkowy wieczór, w sali widowiskowo – kinowej wraz z pracownikami Pyrzyckiego Domu Kultury świętowali lokalni artyści, twórcy i animatorzy kultury oraz zaproszeni goście. Wszystkich zebranych serdecznie powitał dyrektor placówki Tomasz Lewandowski. Był to czas również na podsumowanie dotychczasowej działalności PDK, oficjalnej prezentacji nowego loga instytucji oraz przedstawienia propozycji kulturalnych na kolejny rok.

Inauguracja Roku Kulturalnego była także świetną okazją do wręczenia Stypendium Artystycznego Gminy Pyrzyce. Pani Marzena Podzińska Burmistrz Pyrzyc w uznaniu za dotychczasową działalność na rzecz rozwoju kultury w naszym regionie nagrodziła Aleksandrę Mierzwiak, uczennicę Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach oraz Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej I stopnia.

Część oficjalną uroczystości zakończyło zaproszenie na koncert pt. Do Góry Nogami. Niezwykły projekt, który połączył dobrze znany pyrzyckiej publiczności folklor ze współczesnymi brzmieniami. Tradycja przeplatała się z nowoczesnością, znane z nieznanym, spojrzenie z nowej perspektyw, które wielu zaskoczyło, a wszystko to wykonane perfekcyjnie. Zabawa, taniec i śpiew, a co za tym idzie radość i śmiech dopełnione nostalgicznymi momentami oraz niezwykle barwna postać prowadzącej Elżbiety Romanowskiej stworzyły atmosferę, którą trudno będzie zapomnieć.
I już teraz można się zastanawiać co wymyśli PDK w przyszłym roku? Pewnie będzie to… kolejna tajemnica.