Dzień Białej Laski

dodano: 23-10-2015

Międzynarodowy Dzień Białej Laski to święto osób niewidomych i niedowidzących obchodzone na świecie corocznie od 15 października 1964r. Pierwsze oficjalne obchody  w Polsce odbyły się w 1993r.

Celem obchodów jest przedstawienie opinii publicznej, środkom masowego przekazu, rządom i władzom lokalnym problematyki osób niewidomych  i niedowidzących. To okazja do przypomnienia, że w społeczeństwie funkcjonują osoby niewidome i słabowidzące, które zmagają się z wieloma trudnościami – nie tylko natury infrastrukturalnej i technicznej, ale przede wszystkim – społecznej. 20 października 2015r. Polski Związek Niewidomych – koło w Pyrzycach zorganizował z tej okazji obchody Dnia Białej Laski.  Zgromadzonych gości i członków PZN koło Pyrzyce przywitała pani Grażyna Głowacka - prezes związku. Podczas spotkania głos zabrała Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, która po krótkim przemówienia wręczyła członkom związku drobne upominki. Niezwykłym wystąpieniem zaszczyciła gości pani Krystyna Nawój recytując własne utwory literackie, które zostały przygotowane specjalnie na tą uroczystość. Członkowie związku zostali obdarowani prezentami przez panią prezes. Korzystając z okazji podziękowała ona również pani burmistrz, za przekazanie dotacji dla koła PZN Gminy Pyrzyce. O muzyczną oprawę podczas uroczystości dbał pan Daniel Nowacki za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.