„ŻEGNAJ LATO NA ROK, STOI JESIEŃ ZA MGŁĄ” INTEGRACJA KLASY 1B

dodano: 24-09-2015

W dniu 19 września 2015 uczniowie klasy 1B ( profil matematyczno-przyrodniczy) z Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach wybrali się na pieszą wędrówkę do tzw. ”Lasku Mechowskiego”.

Wędrówka rozpoczęła się od zbiórki o godzinie 10.00 przed szkołą. Wszyscy stawili się punktualnie z prowiantem w plecaku i z uśmiechem na ustach. Z takim pozytywnym nastawieniem zaczęła się pierwsza wyprawa klasy pierwszej ”b”. Trasa przemarszu prowadziła przez ulice naszego miasta aż do ścieżki rowerowej. Następnie naszym celem była ścieżka polna prowadząca do głównej, asfaltowej drogi Pyrzyce – Mechowo. Po przekroczeniu tego punktu dalej młodzież wędrowała znów polna drogą wzdłuż pól uprawnych aż do leśnej polany. Po dotarciu na miejsce, rozpoczęły się techniczne przygotowania do ogniska. Uczniowie z klasy 1 B, zademonstrowali prawdziwy kunszt sztuki survivalowej i znajomości przestrzegania przepisów przeciwpożarowych oraz znajomość karty turysty. Jedną zapałką, zgodnie z tradycją turystyczną ognisko rozpalił najmłodszy uczestnik Jakub Szymański - (liczyły się miesiące). Gdy zapłonęło ognisko nastąpiła kulinarna „sjesta”. Zapach pieczonych kiełbasek unosił się w powietrzu.  Po obfitym posiłku młodzi adepci turystyki aktywnej zostali podzieleni na dwa zespoły i otrzymali praktyczne zadanie do wykonania w terenie tj. odnaleźć drogę w lesie i powrócić na miejsce rozpalonego ogniska. Po wykonaniu zadania praktycznego w terenie, na miejscu odpoczynku czekała na uczestników dodatkowa atrakcja tj. strzelanie z broni pneumatycznej do balonów, oraz quiz „5 sekund”. Około godziny 14.30 uczestnicy wyprawy zagasili ognisko, okładając całe palenisko polnymi kamieniami i obsypując je ziemią. Po zabezpieczeniu miejsca ogniska młodzież udała się w drogę powrotną do domu.

Na miejsce zbiórki dotarli zmęczeni i pełni wrażeń oraz nadziei na kolejne eskapady turystyczne pod hasłem poznajemy swoją „MAŁĄ OJCZYZNĘ”.