V TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "ORLIK" Z OKAZJI ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

dodano: 12-08-2015

V TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "ORLIK" Z OKAZJI ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO POŁĄCZONY Z FESTYNEM RODZINNYM

Stadion Miejski im. Leszka Słoninki w Pyrzycach w dniu 8 sierpnia 2015 r., był areną zmagań uczestników, którzy wzięli udział w V Turnieju Piłki Nożnej „ORLIK” z okazji Święta Wojska Polskiego pod patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego.

Do udziału w turnieju zgłosiło się 9 reprezentacji wytypowanych przez Organy Administracji Publicznej oraz Służby Mundurowe z Województwa Zachodniopomorskiego.W wyniku losowania utworzono 3 grupy eliminacyjne, w których grano systemem „każdy z każdym”. Oto wyniki końcowe eliminacji grupowych – FAZA I:

GRUPA A:

1. Zespół 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie
2. Zespół Urzędu Miejskiego w Pyrzycach
3. Zespół Straży Miejskiej w Stargardzie Szcz.

GRUPA B:

1. Zespół Starostwa Powiatowego w Myśliborzu
2. Zespół Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach
3. Zespół Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie

GRUPA C:

1. Zespół Garnizonu w Stargardzie Szczecińskim
2. Zespół Starostwa Powiatowego w Pyrzycach
3. Zespół Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach

Wyniki - FAZA II:

Finał A:

1. Zespół Garnizonu w Stargardzie Szczecińskim
2. Zespół Starostwa Powiatowego w Myśliborzu
3. Zespół 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie

Finał B:

4. Zespół Starostwa Powiatowego w Pyrzycach
5. Zespół Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach
6. Zespół Urzędu Miejskiego w Pyrzycach

Finał C:

7. Zespół Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach
8. Zespół Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie
9. Zespół Straży Miejskiej w Stargardzie Szcz.

Najlepszym strzelcem turnieju został Marcin Markowski z 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie –8 brameknajlepszym bramkarzem został Sebastian Kisielewski  ze Starostwa Powiatowego w Myśliborzu, a najlepszym zawodnikiem okazał się Krzysztof Denisiuk z Garnizonu Stargard Szcz.
Najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a wyróżnieni zawodnicy pamiątkowe statuetki z rąk: Starosty Pyrzyckiego Kazimierza Lipińskiego, Starosty Myśliborskiego Arkadiusza Janowicza, Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk Krzysztofa Stachowiaka w Szczecinie , Komendanta WKU w Stargardzie Szcz. płk Marka Dróżdża, Komendanta KPP w Pyrzycach insp. Andrzeja Sikorę oraz Zastępcę Burmistrza Pyrzyc Roberta Betynę. Spikerem zawodów był August Kimbar.

W trakcie turnieju odbył się Festyn Rodzinny z okazji Święta Wojska Polskiego. Przybyli mieszkańcy mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych na bocznych boiskach Stadionu Miejskiego. Swoje stanowiska przygotowali żołnierze, gdzie można było zobaczyć z bliska transporter opancerzony Rosomak oraz broń będącą na wyposażeniu 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Żandarmeria Wojskowa ze Szczecina przyjechała do Pyrzyc z dwoma symulatorami: zderzeń i prowadzenia pojazdów.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach przygotowała stanowisko do nauki udzielana pierwszej pomocy, a także zaprezentowała swoje wozy strażackie. Dużą popularnością wśród odwiedzających cieszyło się również stanowisko Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach, gdzie każdy dorosły mógł sprawdzić za pomocą alkomatu wpływ zjedzenia popularnego batonika na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Dla dzieci policjanci mieli przygotowane drobne upominki po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na zadawane pytania z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach trwającego festynu rodzinnego realizowano działania ujęte w projekcie „Powiat Pyrzycki – bezpieczeństwo ponad wszystko”, gdzie uczestnicy wyposażeni zostali w kamizelki i elementy odblaskowe.

Wszystkim uczestnikom czas umilały występy artystyczne młodzieży skupionej przy Pyrzyckim Domu Kultury oraz Zespołu Śpiewaczego „Pyrzyczanka”. W trakcie festynu kwestowano na rzecz Natalki z Chabowa, na delfinoterapię potrzebną dla jej prawidłowego rozwoju. W tym przedsięwzięciu pomagali „Partyzanci” z Lipian na swoich zabytkowych motocyklach.

Porad z zakresu pozyskiwania funduszy unijnych udzielali konsultanci Lokalnego Punktu Informacyjnego działającego przy Starostwie Powiatowym w Pyrzycach.

Wśród najmłodszych największą popularnością cieszyła się w ten upalny dzień kurtyna wodna i dmuchane zamki, z których mogli korzystać bez ograniczeń. A dla tych troszkę starszych przygotowana była smaczna grochówka i stoisko gastronomiczne.