APEL DO MIESZKAŃCÓW SPRZĄTAJMY PO SWOICH CZWORONOŻNYCH PUPILACH

dodano: 21-05-2015

Psie odchody w naszym mieście to nie tylko problem natury czysto estetycznej, ale również życia człowieka i bezpieczeństwa naszych dzieci bawiących się na placach zabaw, czy na zieleńcach. Właściciele, których czworonogi załatwiają się na ulicy lub na chodniku, powinni sprzątać po swoich pupilach tak samo jak niewątpliwie czynią to we własnym ogrodzie i na podwórku. W naszym mieście na kilkunastu zieleńcach zostały ustawione specjalne pojemniki na psie odchody, co w znaczny sposób ułatwi sprzątanie po swoich czworonożnych pupilach.

Należy pamiętać ,iż kosze te nie służą do odpadów innych niż ich przeznaczenie. Dlatego nie należy do nich wrzucać butelek czy papierków po produktach spożywczych, jak ma to miejsce dotychczas. W miejscach gdzie nie ma specjalnych pojemników, można wykorzystać nie oznakowany pojemnik na odpady. Obowiązkiem osób utrzymujących zwierzęta domowe jest niezwłoczne usuwanie zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta. Za nieprzestrzeganie ww. przepisu Straż Miejska i Policja na podstawie Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Kodeksu Wykroczeń może ukarać właściciela psa mandatem w wysokości nawet do 500 zł. Kosze na psie odchody zlokalizowane są m.in. na zieleńcu pomiędzy ul.1-go Maja i ul. Kilińskiego, w parku im. św. Jana Pawła II, w parku im. M.Matysiaka oraz na terenach zielonych położonych w centrum miasta.