dodano: 18-03-2015

Czy samochód GBAM – 2/8 + 8 posiada motopompę, jak nazywa się środek uodparniający drewno na działanie ognia i czym jest wstrząs pourazowy? Między innymi na takie pytania odpowiedzieć musieli uczestnicy gminnych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, które odbyły się 16 marca 2015 roku w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach.

W zmaganiach wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna. Poziom wiedzy jakim wykazali się wszyscy uczniowie, rozwiązujący test oraz wykonujący zadania praktyczne, był bardzo wysoki, a zweryfikowany został przez Gminnego Komendanta OSP Jerzego Wrońskiego oraz przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach: st. kpt. Mariusza Zarzyckiego i mł. bryg. Artura Winiarskiego.

Z grona 26 uczestników wyłoniono następujących zwycięzców, którzy zakwalifikują się do eliminacji powiatowych:

Grupa młodsza:

I miejsce: Jagoda Janeczek – Szkoła Podstawowa w Żabowie;

II miejsce: Szymon Szol – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach;

III miejsce: Martyna Chojnacka – Szkoła Podstawowa w Mielęcinie.

Grupa starsza:

I miejsce: Szymon Osipowicz – Społeczne Gimnazjum w Pyrzycach;

II miejsce: Krzysztof Zawadzki – Społeczne Gimnazjum w Pyrzycach;

III miejsce: Alicja Wójcicka – Społeczne Gimnazjum w Pyrzycach.

Zwycięzcom oraz opiekunom przygotowującym uczestników do turnieju serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy fundatorowi nagród, Pani Ewie Bogackiej, Prezes Zarządu firmy Backer OBR w Pyrzycach.