II OTWARTE MISTRZOSTWA PYRZYC W BADMINTONIE

dodano: 18-03-2015

24 osoby wzięły udział w II Otwartych Mistrzostwach Pyrzyc w Badmintonie, rozegranych 14.03.2015 r. w Pyrzycach. Organizatorami byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Uczestników podzielono na 4 kategorie: szkoły ponadgimnazjalne, mężczyźni do 45 lat, powyżej 45 i kobiety. Oprócz pasjonatów badmintona z Pyrzyc gościliśmy w hali OSiR mieszkańców Szczecina, Chojny, Bań, Piaseczna oraz innych miejscowości naszego powiatu.

Choć poziom sportowy wielu gier stał – jak na amatorów – na wysokim poziomie to najważniejsze było spotkanie w gronie znajomych. W przerwach między pojedynkami można było przy kawie i pysznych kanapkach porozmawiać o badmintonie i nie tylko. Komu było mało mógł posilić się solidnym żurkiem przygotowanym przez organizatorów. Dla niektórych wizyta w pyrzyckiej hali była iście rodzinna. Z małymi dziećmi przybyły 2 pary, a równie dobrze jak grzechotka, milusińskich uspokajała rakietka do badmintona.

Szefowie OSiR – u i PMOS – u Justyna Gredka i Piotr Olech jednomyślnie potwierdzili, że te mistrzostwa już na stałe wpisały się w kalendarz imprez obu instytucji. Warto dodać, że większość startujących bierze regularny udział w Międzypowiatowej Amatorskiej Lidze Badmintona. Liga rozgrywana jest w hali ZS w Kozielicach 2 razy w tygodniu. Poza tym raz w miesiącu kilku naszych badmintonistów gra w Szczecińskiej Amatorskiej Lidze Badmintona prowadzonej przez Centrum Sportów Rakietowych Bene Sport.

Te mistrzostwa były jednym z etapów przygotowań do mistrzostw Polski nauczycieli i pracowników oświaty, które odbędą się 18.04. b.r. w Choszcznie. Amatorski badminton zdobywa kolejnych zwolenników, których przyjmujemy z otwartymi rękami. Wyniki:

• kobiety:

I m Anita Kikosicka Chojna)

II m Magdalena Wróblewska (Pyrzyce)

III m Justyna Pawłowska (Pyrzyce)

• szkoły ponadgimnazjalne:

I m Damian Kikosicki (Chojna)

II m Piotr Stawniak (Brzesko)

III m Krystian Dzięgielewski (Giżyn)

• mężczyźni do 45 lat:

I m Maciej Kamiński (Piaseczno)

II m Bartosz Startek (Szczecin)