Spotkanie rolników z zachodniopomorskimi parlamentarzystami

dodano: 18-04-2012

16 kwietnia 2012 roku o godzinie 10.00 w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach zostało zorganizowane spotkanie rolników z zachodniopomorskimi parlamentarzystami.

Pomimo, że z różnych przyczyn nie mógł przybyć żaden z zaproszonych parlamentarzystów, spotkanie odbyło się z udziałem innych osób, reprezentujących instytucje związane z rolnictwem w województwie zachodniopomorskim. Na początku Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech serdecznie podziękował obecnym gościom za przybycie i oficjalnie rozpoczął spotkanie. Następnie zastępca prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie Daniel Zahorenko przedstawił zmiany w ustawodawstwie KRUS. Kolejno głos zabrali kierownik Oddziału Terenowego Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych O/T w Pyrzycach Tadeusz Dzioba, który omówił stan urządzeń melioracyjnych w województwie zachodniopomorskim oraz planowane inwestycje z uwzględnieniem gminy i powiatu pyrzyckiego, następnie kierownik Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Szczecinie O/T w Pyrzycach Zenon Mirowski zaprezentował działalność spółek wodnych w gminie i powiecie pyrzyckim. Zastępca dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych O/T w Szczecinie Krzysztof Fidosz przedłożył temat ,,Wyłączenia gruntów z dzierżaw – realizacja ustawy z dnia 16 września 2011 roku o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa oraz o zmianie innych ustaw”. Na spotkanie przybyła również dyrektor Wydziału Środowiska i Łowiectwa w Szczecinie Barbara Wójcik. Zaproszeni goście żywo dyskutowali na temat obecnej sytuacji rolników. Zainteresowane osoby poruszały bieżące problemy w ich miejscowościach związane głównie z melioracjami. Wśród rolników głos między innymi zabrał Wacław Klukowski, Krzysztof Masternak, Mieczysław Bogusz, Stefan Naworol, Krzysztof  Żurowski.
    Rolnicy podziękowali Burmistrzowi Pyrzyc za zorganizowanie konsultacji, która ich zdaniem powinna odbywać się częściej.

Marcelina Kocanowska