BADAM SIĘ , WIĘC MAM PEWNOŚĆ !

dodano: 24-09-2014

23 września w  Urzędzie Miejskim w  Pyrzycach o godzinie 16:00 odbyła się konferencja „Profilaktyka  ratuje  życie”, zorganizowana w  ramach realizowanego w  gminie programu  walki z  rakiem. W konferencji udział wzięli: red. dr. Anna Koprowicz „Profilaktyka raka szyjki macicy”, dr Mariusz Holicki, mgr Alicja Pelkowska oraz Teresa Bojułko.

Na konferencji można było zasięgnąć informacji o bezpłatnych programach profilaktycznych realizowanych przez ZCO, bezpłatnych badaniach mammograficznych i cytologicznych oraz placówkach, w  których można wykonać badanie w  województwie zachodniopomorskim. Obecni zapoznali  się z  zaleceniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem promującego ideę niepalenia tytoniu, zdrowej diety, aktywności fizycznej oraz zdrowego opalania. Mieszkanki otrzymały również egzemplarze Kodeksu dedykowanego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Aleksandra
Nowakowska