DZIEŃ DZIAŁKOWCA pod honorowym patronatem BURMISTRZA PYRZYC

dodano: 10-09-2014

Obchody Działkowca na stałe już wpisały się w kalendarz imprez obowiązkowych posiadaczy niewielkich ogródków na Rodzinnych Ogrodach Działkowych w Pyrzycach.

Tegoroczne obchody pod patronatem Burmistrza Pyrzyc odbyły się dnia 06 września 2014 r. zostały zorganizowane przez Zarząd ROD im. „Zorza”. Prezes Zarządu Kazimierz Jaborowski powitał przybyłych działkowców, którzy przybyli na spotkanie całymi rodzinami. Wspólnie z uczestnikami świętowali również: Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech oraz Przedstawiciel Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie pan Tadeusz Jaguś i wielu innych znamienitych gości.

Zostały rozdane dyplomy i wyróżnienia :

Kategoria - NAJSTARSI DZIAŁKOWCY:

Ludwik Wróblewski, Stefan Mielczarski, Justyna Strychalska, Jan Hatłas, Jadwiga Bryk, Krystyna Rola, Jadwiga Szymula, Mieczysław Jaborowski.

Kategoria - DŁUGOLETNI DZIAŁKOWCY:

Kazimierz Czułnowski Kazimierz Augustyniak, Bernard Skalik, Teresa Byczyńska, Mieczysław Pacholczyk, Tadeusz Koszałek, Zofia Kowalska,Teresa Kujawa, Jan Rudnik, Helena Frątczak.

Nagrody otrzymali również najmłodsi, biorący udział w konkursie zawodów wędkarskich ROD „Zorza”

Burmistrz Pyrzyc serdecznie podziękował za zaproszenie oraz propozycję objęcia patronatem honorowym tak ważnego święta jakim jest „Dzień Działkowca”. Nawiązał również do sytuacji jaka miała miejsce w ubiegłym roku, kiedy toczyła się walka o stworzenie ustawy „rodzinnych ogrodów działkowych”. Popierając ich działanie wskazał na dobre zapisy ustawy oraz jej prawe funkcjonowanie. Burmistrz poparł również powzięte działania w kierunku stworzenia projektu ustawy pod hasłem - STOP ROZBIÓRKOM ALTAN! Na zakończenie swojego wystąpienia życzył wszystkim działkowcom dobrych plonów i wszystkiego najlepszego i przekazał na ręce Pana Prezesa ROD prezent w postaci narzędzi do pracy przydatnych w biurze zarządu.

Na koniec części oficjalnej głos jeszcze raz zabrał pan Kazimierz Jaborowski, który wyręczył Burmistrzowi Pyrzyc podziękowanie za nieocenioną pomoc w organizacji spotkań jak również owocną współpracę oraz wspieranie ich działalności.

Po części oficjalnej można było posilić się wyśmienitym jedzeniem z grilla, uczestniczyć w konkursach sportowych oraz w wielu innych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Mogliśmy również podziwiać wystawę gołębi Pana Henryka Kowalskiego, który zaprezentował swoje dotychczasowe osiągnięcia . Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zachęcali do znakowania rowerów, kosiarek i innych sprzętów. Spotkanie było również okazją do dobrej zabawy podczas, której przygrywał do tańca zespół muzyczny.

Wszyscy bawili się znakomicie, a radość i ich zadowolenie są najlepszą oceną.

Dawid Cupa