GMINNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

dodano: 09-09-2014

1 września 2014 roku uczniowie klas I - VI Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach wzięli udział w Gminnej Inauguracji rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 . Uroczystość odbyła się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wszyscy zebrani uczestniczący w uroczystości odśpiewali hymn szkoły oraz hymn państwowy, po czym uczniowie wprowadzili sztandar szkoły.

Dyrektor Szkoły pani Alina Janił powitała serdecznie Burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka  Olecha jak i pozostałe grono zaproszonych gości, m. in.: Ks. Proboszcza Zbigniewa Rakieja, dyrektorów szkół i przedszkoli działających na terenie gminy, jak również nauczycieli oraz rodziców.

Następnie głos zabrał Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech, który mówił o tym co jest w szkole ważne i cenne. Nawiązał także do 75 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i trudnej sytuacji dzieci i młodzieży w ówczesnym czasie spowodowanej brakiem możliwości kształcenia się. Burmistrz wspomniał również o głównych założeniach oświatowych naszej gminy, tj. utrzymanie sieci placówek oświatowych, gdyż każda z nich uczy, kształci i wychowuje.

Następna cześć uroczystej inauguracji związana była z nadaniem  wyższych uprawnień w stopniu awansu zawodowego. Mianowanych zostało 9 nauczycieli. Burmistrz  powierzył również dwie nominacje dyrektorom swoich jednostek pani Alinie Janił oraz pani Annie Napiórkowskiej  na kolejne 5 lat.

Apel zakończył się ślubowaniem pierwszoklasistów, którzy obiecali dbać o pozytywny wizerunek szkoły. Następnie uczniowie udali się pod tablicę upamiętniającą patrona szkoły, Leonida Teligę, gdzie złożyli kwiaty  i wyrecytowali wiersze chcąc złożyć hołd żołnierzom poległym  1 września 1939 r.

Pan Burmistrz Jerzy Marek Olech uczestniczył również  w uroczystym apelu rozpoczęcia roku szkolnego  w Publicznym Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej Curie w Pyrzycach oraz w Szkole Podstawowej w Okunicy.

Dawid C.