XX JUBILEUSZOWY TURNIEJ SIATKÓWKI W GIŻYNIE

dodano: 08-09-2014

W sobotę 16.08.2014 r. w Giżynie odbył się XX Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowj drużyn amatorskich o Puchar Burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha. W turnieju wzięło udział 7 zespołów: Binowo, Dębina, Żelewo, Żabów, Żak Pyrzyce i dwie drużyny Miedwiaka Giżyn.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Grano do dwóch wygranych setów. Pierwsze dwa miejsca w grupie premiowane awansem do półfinałów wywalczyły drużyny z gr. I Żak Pyrzyce i Miedwiak I Giżyn z gr. II awans uzyskali Binowo i Miedwiak II Giżyn. W meczach półfinałowych Żak pokonał Miedwiaka II 2: 0, a Miedwiak I wygrał z Binowem 2:1. W meczu finałowym Żak Pyrzyce wygrał z Miedwiakiem I 2: 0 i tym samym został triumfatorem XX Jubileuszowego Turnieju. Siatkarze pyrzyckiego Żaka grali w składzie: Tomasz Krawiec, Jakub Adach, Paweł Świętanowski, Maciej Świętanowski, Jakub Cichowicz, Tomasz Szymański i Patryk Hatłas. Miedwiak I występował w składzie: Koj Kamil, Dzięgielewski Krystian, Szymula Andrzej, Andrzejewski Marek, Skryp Piotr, Skryp Maciej. W meczu o III miejscie Miedwiak II pokonał Binowo 2:1. Miedwiak II zagrał w składzie: Dzięgielewski Wojciech, Dworak Artur, Oszczyk Jacek, Dzięgielewski Kacper, Sobieszkoda Marcin, Chudy Rafał. W drużynie Binowa grali: Kaczała Krzysztof, Kaczała Adrian, Grzybowski Bartłomiej, Mazur Mariusz, Kędzior Jakub, Mazur Tomasz, Zegadło Kamil, Zegadło Patryk. W meczu o V miejsce Dębina pokonała drużynę z Żabowa 2:0.Sędziowali: Franciszek Sokołowski i Michał Malinowski

Najlepszym zawodnikiem został wybrany Artur Dworak (Miedwiak II Giżyn), który otrzymał z rąk Burmistrza Pyrzyc Dyplom i okazałą statuetkę, najmłodszym uczestnikiem turnieju był 11 letni Kacper Dzięgielewski, który otrzymał dyplom i nagrodę książkową.  Podczas otwarcia turnieju odbyła się miła uroczystość wręczenia odznaczeń najbardziej zasłużonym zawodnikom i działaczom którzy organizowali wszystkie dotychczasowe turnieje w Giżynie.

Odznaczenia zostały przyznane przez Radę Wojewódzką LZS.Wręczenia dokonali: Burmistrz Pyrzyc Marek Olech, Sołtys Sołectwa Giżyna Krzysztof Oszczyk i Radna Rady Miejskiej Joanna Dąbrowska. Srebrne Odznaki LZS otrzymali: Izabela Arciszewska, Monika Dzięgielewska, Maria Kopeć, Beata Malinowska, Jacek Malinowski i Marcin Krzemiński. Złotymi odznakami LZS zostali udekorowani: Stanisław Bronikowski, Jadwiga Dworak, Jan Kawka, Jan Koj, Dariusz Malinowski, Maria Malinowska, Zenon Malanowski Krzysztof Oszczyk i Stanisław Sobieszkoda.

Ponadto długoletnia sołtyska Giżyna Jadwiga Dworak (za której to kadencji rozpoczęły się turnieje siatkarskie drużyn amatorskich) i Michał Malinowski, który jest wielkim pasjonatem siatkówki  swoja przygodę rozpoczął w 1956 roku w  LZS Giżyn. Przez wiele lat był wiodącym zawodnikiem grając do 57 roku życia tj. do roku 1988. Kontuzja kolana wyeliminowała Go z czynnego życia zawodniczego. Będąc działaczem kolega  Michał w roku 1994 podobnie jak Pani Jadwiga Dworak był współorganizatorem Turniejów w Giżynie. Ponadto od roku 1959 Pan Michał piastował funkcję przewodniczącego LZS Giżyn przez  kolejne 45 lat. Ci najbardziej zasłużeni działacze zostali odznaczeni odznaką zasłużonego działacza zrzeszenia LZS.

Okolicznościowymi medalami przyznanymi przez Burmistrza Pyrzyc Marka Olecha zostali odznaczeni: Artur Dworak, Monika Dzięgielewska, Wojciech Dziegielewski, Michał Malinowski, Franciszek Sokołowski, Grzegorz Szymula i Tomasz Zyga. Turniej odbył się na prywatnym placu Państwa Malinowskich, którzy od lat udostępniają boisko pod rozgrywki tego turnieju. Zawodnicy pokazali wysoki poziom sportowy. Po rozgrywkach wszyscy mieli okazję zobaczyć  w świetlicy wiejskiej wystawę pamiątek sportowych z całej 20-to letniej historii siatkówki w Giżynie. Zjeść smaczną grochówkę,ciasto, wypić kawę lub herbatę. Gratulujemy zwycięzcą i czekamy z niecierpliwością na kolejny turniej w przyszłym roku. Spikerem podczas całego turnieju był Czesław Giergiel, który przypomniał historię wszystkich dotychczasowych turniejów i przeprowadzał wywiady z pierwszymi uczestnikami z przed 20 lat. Organizatorem turnieju była Rada Sołecka Giżyna i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach.

Czesław Giergiel