Ludowy Klub Sportowy "SPARTAKUS" znowu pierwszy

dodano: 30-05-2014

LKS „SPARTAKUS” od lat zaskakuje Nas dobrymi wynikami swoich zawodników zarówno w zapasach jak i w sumo. W międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek i Młodzików w sumo, które odbyły się 10 maja br w Pyrzycach klub LKS "SPARTAKUS” w klasyfikacji ogólnej zajął I miejsce. W klasyfikacji klubowej młodziczki zajęły także I miejsce, a młodzicy II miejsce.

Natomiast na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w sumo w Poznaniu, które odbyły się 18 maja br. zawodniczki: Amelia Sarnat i Patrycja Dyszkiewicz zajęły w swoich kategoriach wagowych I miejsca, Julia Drygała uklasyfikowała się na II miejscu w wadze 33kg.
Ogólnie Klub „SPARTAKUS” zajął II miejsce. Są to wyniki, które cieszą i mobilizują młodych ludzi do dalszej rywalizacji.

Tak dobre rezultaty, które uzyskali zawodnicy „SPARTAKUSA” były okazją do spotkania pana Burmistrza Jerzego Marka Olecha z młodymi zawodnikami ich rodzicami i trenerami.

Burmistrz podziękował za przybycie i złożył serdeczne gratulacje dla zawodników i ich trenerów. Zaproszone osoby zostały wyróżnione listami gratulacyjnymi oraz skromnymi upominkami.

Trener Eugeniusz Klimczak podziękował w imieniu prezesa Klubu Waldemara Lemiesza oraz wszystkich trenerów za wsparcie finansowe jakie Klub otrzymał na ten rok, a jest to kwota około 40 tys. zł.

W ciepłej i przyjaznej atmosferze spędzono czas na rozmowach i planach na najbliższą przyszłość. Rodzice opowiadali jak przezywają każdą walkę swoich dzieci, a trenerzy jak ciężko zawodnicy muszą pracować, żeby uzyskiwać takie wyniki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.