dodano: 09-04-2022

Szanowni Mieszkańcy Pyrzyc!

Informuję – w niedzielę 10 kwietnia 2022 roku o godz. 8:41 w Pyrzycach nie zostanie przeprowadzony trening uruchamiania syren alarmowych mający na celu upamiętnienie 12. rocznicy Tragedii Smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku, tak jak nam polecił wojewoda zachodniopomorski w piśmie przesłanym za pośrednictwem starosty pyrzyckiego w dnia 9 kwietnia 2022 rok o godz.10:02.

Teraz, gdy w Ukrainie toczy się wojna, nie będziemy straszyć naszych mieszkańców, ani gości z Ukrainy, którzy w Gminie Pyrzyce znaleźli schronienie przed okrucieństwami rosyjskich najeźdźców. Mając również na względzie, iż polecenie przyszło dziś rano, trudno będzie dotrzeć z informacją nt. jutrzejszych uroczystości do wszystkich obywateli Ukrainy, u których syreny mogą wywołać strach, niepewność i pogłębić ich traumy, a wśród pyrzyczan jedynie zasiać poczucie niepewności. Trudne czasy wymagają od nas wyjątkowej empatii i dlatego podjęłam decyzję, że Gmina Pyrzyce syren alarmowych jutro NIE WŁĄCZY.

Musicie mieć jednak świadomość, że dostęp do systemu alarmowego mają także służby wojewody zachodniopomorskiego. Mogą to zrobić sami, bez naszego udziału.

Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska