dodano: 08-04-2022

W I kwartale 2022r. złożyliśmy następujące wnioski o dofinansowanie:

1. Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego Wydział Edukacji i Sportu na modernizację budynku socjalno-gospodarczego w Brzesku poprzez wykonanie zadaszenia nad drzwiami wejściowymi wraz z wykonaniem odwodnienia, izolacji, opaski wokół budynku i przebudowie chodnika. Całkowita kwota zadania 60 000,00 zł w tym wnioskowane dofinansowanie 30 000,00zł.

1. Do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków w ramach programu OCHRONA ZABYTKÓW 2022 dla zadania: „Refundacja kosztów realizacji zadania Zabezpieczenie, wzmocnienie i renowacja Czatowni nr 41 w Pyrzycach”. Całkowity przewidywany koszt realizacji zadania 599 502,00; wnioskowana kwota refundacji 250 000,00 zł.

1. Do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na zadania pn. „Budowa pyrzyckich mini tężni solankowych”
Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie znajdującym się za budynkiem Geotermii Pyrzyce,w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki rowerowej. W ramach inwestycji planowana jest modernizacja, przeniesienie i uruchomienie mini tężni wraz z infrastrukturą towarzyszącą tj. nawierzchnią, małą architekturą, nasadzeniami, oświetleniem, tablicami informacyjno - edukacyjnymi i urządzeniami. Koszt całkowity zadania wynosi 601 900,00 zł, a Wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 300 000,00 zł.

1. W ramach konkursu "Granty Sołeckie 2022" organizowanym przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego zostały złożone trzy projekty:
  • "Doposażenie placu zabaw w sołectwie Obromino". Koszt przedsięwzięcia to 15 000 zł, które mają pochodzić w całości z otrzymanego grantu.
  • "Modernizacja świetlicy wiejskiej poprzez przebudowę podłogi”. Koszt przedsięwzięcia to 15 000 zł, które mają pochodzić w całości z otrzymanego grantu.
  • „Montaż klimatyzacji świetlicy wiejskiej w Nowielinie”. Koszt przedsięwzięcia to
    15 000 zł, które mają pochodzić w całości z otrzymanego grantu.
Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska