„TU rodziła się Solidarność Rolników”

dodano: 26-08-2021

W dniu 26 sierpnia br. przed Ratuszem Urzęd Miejskiego odbyło się uroczyste otwarcie wernisażu wystawy Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie pn „TU rodziła się Solidarność Rolników”. Wernisaż został zaprezentowany wraz z dr Sebastianem Kaniewskim - Naczelnikiem Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie i jednocześnie autorem części regionalnej wystawy.

Ekspozycja ma na celu ukazanie ogólnopolskich masowych strajków z lipca, sierpnia i września 1980 r. Wystawa składa się z części ogólnopolskiej i części regionalnej, ukazujących powstawanie „zielonej" solidarności w niemal każdym zakątku naszego kraju. Teksty na panelach wystawowych są prezentowane w języku polskim i angielskim.

Dziękuję za udział w uroczystości Staroście Pyrzyckiemu Panu Stanisławowi Stępień, Członkowi Rady Krajowej NSZZ RI "Solidarność" Panu Edwardowi Kosmal wraz z członkami związku Panu Andrzejowi Ogiejko, Panu Lucjanowi Strózik oraz Panu Janowi Hładki, Członkowi Rady Powiatowej Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Panu Wacławowi Klukowskiemu, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR Pani Paulinie Szymkowicz, Radnym, Sołtysom Gminy Pyrzyce, Dyrektorom jednostek, mieszkańcom, mediom lokalnym i regionalnym oraz wszystkim zebranym.

Wystawa dostępna jest na Placu Ratuszowym od 25 sierpnia do 8 września br. Serdecznie zapraszam do zwiedzania.

Burmistrz Pyrzyc

(-) Marzena Podzińska