dodano: 09-07-2021

Gmina Pyrzyce dofinansuje zakup łodzi ratowniczej wraz z przyczepą podłodziową dla Straży Pożarnej w Pyrzycach

Gmina Pyrzyce przekaże dofinansowanie w wysokości 20.000,00 zł dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach na zakup łodzi ratowniczej wraz z przyczepą podłodziową. Całkowity koszt zadania wynosi ok. 280 tysięcy złotych, a finansowanie realizowane będzie w montażu finansowym środków pochodzących z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz pozyskanego wsparcia finansowego za pośrednictwem Funduszu Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej w systemie 50/50.
    W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa o dofinansowaniu z Zachodniopomorskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej na doposażenie Straży Pożarnej w Pyrzycach do zakupu łodzi ratowniczej, która pozwoli strażakom na prowadzenie akcji ratowniczych na obszarach wodnych i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy Pyrzyce jak i mieszkańców powiatu pyrzyckiego.

Burmistrz Pyrzyc
                                    (-) Marzena Podzińska