dodano: 09-12-2019

Rajd Świętego Mikołaja w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi.

07 grudnia odbył się rajd świętego Mikołaja. Organizatorem Rajdu była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach.

Był to ostatni rajd XX edycji   na aktywniejsze koło turystyczne na Ziemi Pyrzyckiej. Do udziału w rajdzie zgłosiło się  ponad 100 uczestników z 11 szkolnych kół turystycznych:  Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół w Lipianach, Szkoła Podstawowa w Mielęcinie, Szkoła Podstawowa w Brzesku, Szkoła Podstawowa Pyrzyce, Szkoła Podstawowa w Żabowie, Szkoła Podstawowa w Okunicy,  Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pyrzycach, WTZ Nowielin oraz OREW Nowielin, Dom Samopomocy w Mielęcinie. Na zaproszenie organizatorów przybyli włodarze naszego miasta Pani Burmistrz Marzena Podzińska oraz zastępca Burmistrza Pan Robert Betyna.

Uczestnicy rajdu po przybyciu na miejsce zostali bardzo serdecznie przywitani przez Panią Dyrektor Małgorzatę Jasion. Rajd został zainaugurowany występami uczniów szkoły pod kierownictwem Klaudii Szczepkowskiej oraz Justyny Pawłowskiej.  Podczas rajdu uczestnicy mieli możliwość wykazania się wiedzą na temat Świętego Mikołaja oraz wzięcia udziału w konkursie plastycznym i wokalnym. Przybyli turyści mogli się również zmierzyć w konkurencjach sprawnościowych. Podczas trwania imprezy był obecny Święty Mikołaj, który zabawiał dzieci,  atrakcją rajdu była  również  Myszka Miki.

Na zakończenie imprezy Święty Mikołaj wraz z Panią Burmistrz wręczał dyplomy ukończenia rajdu. Uczestnicy  otrzymali paczkę od Świętego Mikołaja.