INAUGURACJA AKADEMICKIEGO ROKU SZKOLNEGO UTW PYRZYCE

dodano: 17-10-2019

W dniu 10.10.2019 r. w Pyrzyckim Domu Kultury słuchacze UTW rozpoczęli rok akademicki 2019/2020 pod hasłem „Żyj tym co będzie jutro. Dziś już było”( Andrzej Wajda). Ten kolejny rok jest szczególnie ważny gdyż jest to rok jubileuszowy, w tym roku UTW obchodzić będzie 15-lecie swojej działalności.

Wszystkich przybyłych na uroczystość przywitała Pani Prezes Zenobia Walczak. Chór UTW w Pyrzycach Konsonans wykonał dla utwór Gaudeamus Igitur. Uroczystość inauguracji uświetniła swoją obecnością burmistrz Pani Marzenia Podzińska, Radna Rady Miejskiej Małgorzata Piotrowska, oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych uniwersytetów. Wszyscy zaproszeni goście życzyli słuchaczom zdrowia, nowych osiągnięć i życzliwości. Burmistrz podziękowała za aktywny udział członków UTW w życiu kulturalnym i społecznym miasta . Podczas uroczystości nowo przyjętym słuchaczom wręczono legitymacje. Odbył się wykład przeprowadzony przez mgr Annę Gliszczyńską na temat „Rola przyjaźni w jesieni życia”. Uroczystość uświetniły występy zespołów artystycznych: zespół taneczny Babilon z UTW Myślibórz oraz chór UTW w Pyrzycach Konsonans.