Sadzenie drzew w ramach akcji „Jedno dziecko - jedno drzewo”

dodano: 15-10-2019

Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska w sierpniu br. podpisała list intencyjny „Jedno dziecko – jedno drzewo” z Andrzejem Szelążkiem dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych  w Szczecinie.

„Jedno dziecko - jedno drzewo” to akcja, której celem jest upamiętnienie ważnych wydarzeń z historii Polski i Lasów Państwowych, w tym 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz jubileuszu 95-lecia istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego – Lasy Państwowe. Do akcji przyłączyło się 24 rodziców mieszkańców naszej gminy, którym urodziło się dziecko w terminie od stycznia do sierpnia 2019 r. W ramach akcji szczęśliwi rodzice posadzili 26 drzew -  14 dębów z okazji narodzin chłopca i 12 lip z okazji narodzin córki -  upamiętniając tym samym tak ważne dla nich wydarzenie, jakim są narodziny dziecka. Drzewka, z imienną tabliczką, zostały posadzone w dniu 11 października br. w parku im. m. Matysiaka.

Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska składa serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, którzy wyrazili chęć udziału w przedsięwzięciu.