Wizyta przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 4 w Pyrzycach

dodano: 07-03-2019

5 marca 2019 r.  przedszkolaki z grupy IV Przedszkola Publicznego nr 4 wybrały się na wycieczkę do Urzędu Miasta i Gminy w Pyrzycach.

Głównym celem wycieczki było spotkanie z Burmistrzem Pyrzyc i zapoznanie się z rolą, jaką pełni w naszym mieście. Przedszkolaki poznały także miejsce, które spełnia istotną rolę w życiu każdego miasta, czyli Ratusz. Dzieci zostały przywitane przez  Pana Burmistrza Roberta Betynę, który pokazał małym mieszkańcom miasta  gabinet burmistrza oraz opowiedział na czym polega  jego praca. Dzięki tej wizycie dzieci poznały bliżej sylwetkę burmistrza  i były bardzo zdziwione jak dużo obowiązków i zadań ma do wykonania . Dowiedziały się jak ważną rolę wypełnia w życiu społecznym naszego miasta . Przedszkolaki podczas spotkania przeprowadziły wywiad .Chętnie  zadawały Panu Burmistrzowi pytania z wielu różnych dziedzin. Pan Burmistrz notował ciekawe pomysły i cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania zadane przez dzieci oraz podkreślił, że bardzo cieszą go spotkania z najmłodszymi obywatelami naszego miasta. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć niespodzianek. Dzieci zostały obdarowane słodyczami, a Pan Burmistrz wazonem z kwiatami (prawie własnoręcznie zrobionymi).

Elżbieta Cuper