Uroczysta Gala Pyrzyckiego Plebiscytu Sportowego 2018 roku

dodano: 06-03-2019

22 lutego 2019 r. w Pyrzyckim Domu Kultury odbyła się uroczysta Gala Pyrzyckiego Plebiscytu Sportowego 2018 roku.

W imieniu Burmistrz Pyrzyc – Marzeny Podzińskiej Ośrodek Sportu i Rekreacjiw Pyrzycach zajął się organizacją sportowego przedsięwzięcia. Celem Plebiscytu jest popularyzacja idei sportu wśród mieszkańców, wyłonienie  oraz uhonorowanie ludzi sportu i kultury fizycznej, którzy swoją działalnością promowali Gminę Pyrzyce w 2018 r.  Honory te przyznane zostały w ośmiu kategoriach: Junior Roku 2018 sporty indywidualne, Junior Roku 2018 sporty grupowe, Senior Roku 2018 sporty indywidualne, Senior Roku 2018 sporty grupowe, Talent Roku 2018, Trener Roku 2018, Drużyna Roku 2018 oraz Przyjaciel Sportu Roku 2018.
Zgodnie z Regulaminem Pyrzyckiego Plebiscytu Sportowego 2018 roku laureaci zostali wyłonieni w tajnym glosowaniu Kapituły, w składzie: przewodnicząca -  Joanna Woźniak – dyrektor OSiR w Pyrzycach oraz członkowie: Grzegorz Jasek – LUKS Płonia Okunica, Henryk Pelka - LKS Spartakus Pyrzyce, Danuta Kuźnicka - UKS Piast Pyrzyce, Marcin Mazurkiewicz – MLKS Sokół Pyrzyce, Wiesław Ryszawa – Klub Karate Kamikaze, Aleksander Butkowski – LMKS Żak – Espadon Pyrzyce, Magdalena Jeżycka – Szkoła Podstawowa w Pyrzycach i Krzysztof Sikora - Stowarzyszenie Rowerowe Pyrzyce.
I  miejsca otrzymali:
Junior roku 2018 sporty indywidualne:
I miejsce-  Patrycja Dyszkiewicz - sumo
II miejsce – Wiktoria Staszak – sumo
III miejsce – Natalia Rozel – sumo
Listy gratulacyjne otrzymali: Wojciech Kuźnicki, Roksana Kalinowska, Adrian Orlikowski i Jan Figiel.
Junior roku 2018 sporty grupowe:
I miejsce-  Marcel Pszczoła – piłka siatkowa
II miejsce – Łukasz Podraska – piłka nożna
III miejsce – Dominik Sikora – piłka nożna
Listy gratulacyjne otrzymali: Klaudia Bartosińska, Maksymilian Podgórski, Jakub Kulis i Mateusz Podkowa
Senior roku 2018 sporty indywidualne:
I miejsce – Jakub Borecki – karate, kumite
II miejsce – Antoni Cuper - zapasy
III miejsce ex aequo – Roman Hołownia i Stanisław Białoszycki – kolarstwo
Senior roku 2018 sporty grupowe:
I miejsce – Łukasz Zaborowski – piłka nożna
II miejsce – Wiktor Stankiewicz – piłka nożna
III miejsce Kamil Malinowski – piłka nożna

Talent Roku 2018 – Weronika Dyszkiewicz – sumo
Listy gratulacyjne otrzymali: II m – Wiktoria Staszak; III m –  ex aequo – Jakub Żółtański i Jakub Huska; IV m – Filip Plizga; V – Marcel Pietryszak; VI  ex aequo – Aleksander Osiński i Eryk Kantor; VII m – Łukasz Podraska

Trener roku 2018 – Andrzej Kępka – Szkoła Podstawowa w Pyrzycach oraz LMKS  Żak – Espadon Pyrzyce
Listy gratulacyjne otrzymali: II m – Bartłomiej Urbanowicz; III m – Piotr Kaczyński; IV m – Eugeniusz Klimczak; V m – Łukasz Świątek; VI m – Kamil Podgórski

Drużyna Roku 2018 - LMKS ŻAK ESPADON Pyrzyce MŁODZIKI
Listy gratulacyjne otrzymali: II m – Klub Karate Kamikaze; III m –  Drużyna Szkoły Podstawowej w Pyrzycach przy ul. Rejtana; IV m – MLKS Sokół Pyrzyce SENIORZY; V – AP Sokół Pyrzyce MŁODZIK; VI  ex aequo – AP Sokół Pyrzyce TRAMPKARZE i AP Fair Play Pyrzyce; VII m – AP Sokół Pyrzyce ORLIK STRASZY

Przyjaciel Sportu roku 2018:
Erwin Urbaniak, Piotr Dalke, Artur Pniewski, Marian Osękowski, Jarosław Czaja, Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.
W imieniu gospodarza i pomysłodawczyni Plebiscytu - Burmistrz Pyrzyc – Marzeny Podzińskiej uroczystego otwarcia dokonał Zastępca – Robert Betyna.
W uroczystości udział wzięli Dyrektor Biura Zachodniopomorskiej Federacji Sportu w Szczecinie – Jarosław Choziak, Przewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego – Zbigniew Chojecki, Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pyrzycach – Jerzy Zgoda, jak również liczne grono przedstawicieli instytucji samorządowych, stowarzyszeń, klubów, związków, działaczy, trenerów, sportowców, przedsiębiorców oraz media.
Ważnym akcentem Gali jest specjalnie przygotowana oprawa artystyczna. W nastrojową atmosferę wieczoru gości wprowadziły dziewczęta z grupy Hip Hopowej – Prizm Crew ze Szkoły Tańca Astra Szczecin, której trenerką jest Paula Kołodziej oraz dynamiczna 22 osobowa grupa tancerek ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi   w Pyrzycach pod kierownictwem Karoliny Matyńki. Podziwialiśmy gimnastyczki z MKS KUSY Szczecin, których trenerką jest Katarzyna Konior oraz piękną barwę głosu Sandry Niekorek.
Mamy nadzieję, że niepowtarzalna atmosfera wieczoru na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych.
Patronat medialny nad uroczystością objęli: TVK AURA, Gazeta Ziemi Pyrzyckiej, Puls Powiatu, Radio PLUS Lipiany, Radio internetowe pyrzycefm.

Organizatorzy serdecznie dziękują, za okazane po raz kolejny dobro i pomocną dłoń. Doceniają wniesione zaangażowanie i wsparcie w zorganizowanie tak wspaniałej uroczystości:
Zachodniopomorskiej Federacji Sportu w Szczecinie
Państwu Justynie i Rafałowi Krzentowskim