dodano: 28-02-2019

24 lutego odbył się międzynarodowy Festiwal Muzyki i Tańca "Karawana Kultury" w MDK Międzyzdroje, w którym w kategorii instrumentalnej naszą szkołe reprezentowali Kaja Giergiel (flet) i Jan Dereń (fortepian).

W tej XXV edycji nazwanej Music Island Open wzięli udział artyści z Polski, Rosji, Francji, Niemiec i Estonii. Duet z Pyrzyc, jako jeden z niewielu uczestników z Polski, został laureatem II miejsca. Karawana kultury, poza zmaganiami konkursowymi, skierowana jest na przekaz kultury i tradycji każdego kraju czy regionu a także integrację międzynarodową. Młodzi muzycy z Pyrzyc są jej uczestnikiem już po raz czwarty - za każdym razem zdobywają nagrody, integrują się z innymi uczestnikami i są mile wspominani przez organizatorów - Fundację Benefis.

26 lutego Pyrzycka Szkoła Muzyczna I stopnia była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu pianistycznego na najlepsze wykonanie sonatiny lub wariacji.
W rywalizacji brały udział 28 uczniów z zaprzyjaźnionych szkół muzycznych z Choszczna, Stargardu, Nowogardu i Goleniowa.
W konkursie z powodzeniem wzięli udział nasi uczniowie:
Antoni Wiłkowicz z kl. II/6 - który zajął III miejsce

Oliwia Grzejszczak i Nikola Sarzała, które się wyróżniły.
Serdecznie gratulujemy!!!
Beata Haręża