ŚWIĘTO SZKOŁY

dodano: 26-09-2014

W sobotnie przedpołudnie 20 września br. przy pięknej pogodzie  odbył się festyn rodzinny w Szkole Podstawowej w Mielęcinie. Głównym punktem święta było otwarcie placu zabaw, którego dokonał burmistrz Marek Olech z panią dyrektor szkoły Beatą Kurowską, a poświęcił ksiądz Krzysztof Rostkowski.

Po oficjalnych częściach programu można było rozpocząć część kulturalno – rekreacyjną gdzie uczniowie, rodzice i przybyli goście mogli uczestniczyć w wielu przygotowanych na ten dzień atrakcjach: przegląd piosenki dziecięcej, konkurs rodzinny, konkurencja sportowe na wesoło, czy dmuchany zamek. Dużym zainteresowaniem cieszyło się  stanowisko żandarmerii  - symulator samochodu oraz alko-okulary po założeniu których można było sprawdzić sposób widzenia po spożyciu alkoholu.

Rodzice zadbali o przepyszne domowe wypieki, chleb ze smalcem  i kiełbaski z grilla.

Zwieńczeniem wspaniałego dnia pełnego wrażeń było wręczenie nagród w konkursach. Z rąk burmistrza Marka Olecha korkowe tablice do klas otrzymały zwycięskie zespoły przeglądu piosenki dziecięcej, a sołtys Krzemlina Magdalena Wodzińska nagrodziła wszystkich uczestników przeglądu pysznymi słodkościami. Rodzinką roku została pani Katarzyna Muszyńska z synem Oskarem.

Pani sołtys Magdalena Wodzińska rozdała również nagrody za udział w wyścigu na hulajnodze i rolkach na trasie z Krzemlina do Mielęcina.

Katarzyna Olech