XX JUBILEUSZOWY TURNIEJ SIATKARSKI W GIŻYNIE

dodano: 18-08-2014

W sobotę 16.08.2014 r. w Giżynie odbył się XX Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej drużyn amatorskich o Puchar Burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha. W turnieju wzięło udział 7 zespołów: Binowo, Dębina, Żelewo, Żabów Żak Pyrzyce i dwie drużyny Miedwiaka Giżyn.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Grano do dwóch wygranych setów. Pierwsze dwa miejsca w grupie premiowane awansem do półfinałów wywalczyły drużyny z gr. I Żak Pyrzyce i Miedwiak I Giżyn z gr. II awans uzyskali Binowo i Miedwiak II Giżyn. W meczach półfinałowych Żak pokonał Miedwiaka II 2:0, a Miedwiak I wygrał z Binowem 2:1. W meczu finałowym Żak Pyrzyce wygrał z Miedwiakiem I 2:0 i tym samym został triumfatorem XX Jubileuszowego Turnieju. Siatkarze pyrzyckiego Żaka grali w składzie: Tomasz Krawiec, Jakub Adach, Paweł Świętanowski, Maciej Świętanowski, Jakub Cichowicz, Tomasz Szymański i Patryk Hatłas. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Artur Dworak (Miedwiak II Giżyn), który otrzymał z rąk Burmistrza Pyrzyc Dyplom i okazałą statuetkę, najmłodszym uczestnikiem turnieju był 11 letni Kacper Dworak, który otrzymał dyplom i nagrodę książkową. Podczas otwarcia turnieju odbyła się miła uroczystość wręczenia odznaczeń najbardziej zasłużonym zawodnikom i działaczom. Odznaczenia zostały przyznane przez Radę Wojewódzką LZS.

Wręczenia dokonali: Burmistrz Pyrzyc Marek Olech, Sołtys Sołectwa Giżyna Krzysztof Oszczyk i Radna Rady Miejskiej Joanna Dąbrowska. Srebrne Odznaki LZS otrzymali: Izabela Arciszewska, Monika Dzięgielewska, Maria Kopeć, Beata Malinowska, Jacek Malinowski i Marcin Krzemiński. Złotymi odznakami LZS zostali udekorowani: Stanisław Bronikowski, Jadwiga Dworak, Jan Kawka, Jan Koj, Dariusz Malinowski, Maria Malinowska, Zenon Malanowski Krzysztof Oszczyk i Stanisław Sobieszkoda. Ponadto najbardziej zasłużeni działacze Jadwiga Dworak długoletnia sołtyska Giżyna oraz Michał Malinowski otrzymali odznaki Zasłużonego Działacza LZS.

Okolicznościowymi medalami przyznanymi przez Burmistrza Pyrzyc Marka Olecha zostali odznaczeni: Artur Dworak, Monika Dzięgielewska, Wojciech Dziegielewski, Michał Malinowski, Franciszek Sokołowski, Grzegorz Szymula i Tomasz Zyga. Turniej odbył się na prywatnym placu Państwa Malinowskich, którzy od lat udostępniają boisko pod rozgrywki tego turnieju. Zawodnicy pokazali wysoki poziom meczów. Po rozgrywkach Mieli okazję skosztować ciepłą i smaczną grochówkę, wypić kawę lub herbatę oraz zjeść cisto. Gratulujemy zwycięzcą i czekamy z niecierpliwością do spotkania w następnym roku. Spikerem był Czesław Giergiel, który przypomniał historię wszystkich dotychczasowych turniejów i przeprowadzał wywiady z pierwszymi uczestnikami z przed 20 lat. Organizatorem turnieju była Rada Sołecka Giżyna i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach.

Czesław Giergiel