Wizyta pyrzyckiej delegacji w Korbach

dodano: 10-07-2014

Tradycyjnie już po raz kolejny pyrzycka delegacja z Urzędu Miejskiego wraz z dwoma zespołami Pyrzyckiego Domu Kultury odwiedziła partnerskie miasto w Niemczech Korbach. Współpraca trwa już 12 lat i wymiana zarówno młodzieży z Gimnazjum jak i Ochotników z OSP nabiera rumieńców i przynosi miłe oraz niezapomniane wspomnienia. Delegacja z Pyrzyc i dwie grupy z PDK zespoł „Ouatro Men” oraz „Kapela Irlandzka”. pojechała do Karbach na Święto Dni Starego Miasta Występy Naszych zespołów odebrane były z wielkim aplauzem. Publiczność nagradzała ich wielkimi brawami. Wizyta w Korbach trwała od 4.07.20134 do 7.07.2014 r. W dniu przyjazdu o godz. 17.00 było oficjalne przyjęcie wszystkich grup z miast partnerskich, tj. Wysokiego Myta z Czech, Pyrzyc oraz Avranches z Francji.

Po oficjalnych powitaniach i przemowach nastąpiła wymiana upominków i wszyscy gości udali się na mecz na Stare Miasto gdzie w ćwierćfinale grały Niemcy z Francją. W dniu następnym mieliśmy okazję zwiedzić Sztolnie złota, a po południu oglądać występy zespołów, w tym także grup z Polski.

W niedzielę cała grupa miała możliwość wyjazdu nad jezioro Edersee i zwiedzić zamek w Waldecku oraz zaporę na jeziorze.

Gospodarz naszej Gminy burmistrz Jerzy Marek Olech dużo rozmawiał z burmistrzami miast partnerskich o dalszej współpracy oraz o perspektywach na przyszłe lata. Delegacja z Korbach została zaproszona na dożynki Gminne, które odbędą się w Giżynie.